objawy nowotworów ginekologicznych
unsplash.com/Anthony Tran
Autor Natalia Niewczas - 30 Września 2020

Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Kiedy się pojawią nie ma czasu do stracenia

Objawy sugerujące niszczycielską obecność nowotworu w ciele pacjenta zwykle pojawiają się dopiero wtedy, gdy na podjęcie skutecznego leczenia jest już za późno. Złośliwe zmiany kobiecych narządów rodnych nie stanowią w tym przypadku żadnego wyjątku. Ponieważ szybkie postawienie diagnozy jest dla chorego kluczowe, warto zwracać uwagę na wszystkie potencjalnie niepokojące symptomy.

Objawy nowotworów ginekologicznych (czyli nowotworów kobiecych narządów płciowych) powinna znać każda kobieta. Guzy narządów płciowych należą bowiem do najczęściej wykrywanych zmian złośliwych wśród pań. Nowotwory kobiece powstają na jajnikach, jajowodach, w macicy czy pochwie.

Matka znalazła w szafie zwłoki 10-letniego synka. Co oni z nim zrobili?Matka znalazła w szafie zwłoki 10-letniego synka. Co oni z nim zrobili?Czytaj dalej

Objawy kobiecych nowotworów

Objawem, którego siłą rzeczą nie da się nie dostrzec, są zaburzenia miesiączkowania. Nieregularne krwawienia to pierwszy sygnał alarmowy dla kobiety - często sugeruje infekcję dróg rodnych, lecz równie dobrze może świadczyć o obecności niebezpiecznego dla zdrowia i życia guza. Niepokoić powinny cykle rozstrojone, te zbyt krótkie (poniżej 21 dni) oraz zbyt długie (powyżej 35 dni). Każdą nieprawidłowość należy skonsultować z ginekologiem.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, czujność pacjentek powinny wzbudzać także zmiany w obfitości comiesięcznego krwawienia (zbyt skąpe bądź wyraźnie zbyt obfite krwawienia) oraz występujące między miesiączkami plamienia. Podczas gdy domieszka krwi pojawiająca się w śluzie okołoowulacyjnym jest zjawiskiem naturalnym, plamienie występujące poza owulacją niekiedy wskazuje na infekcję intymną, mięśniaki, a nawet raka szyjki macicy czy jajnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.Niewielu wie, a podatek już z wyższą stawką. Od czwartku płacisz więcej za akcyzę
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

Lekarską konsultację zaleca się również w przypadku kobiet, u których występuje krwawienie po stosunku. W tym przypadku krew może wynikać z obecności nadżerek, polipów lub złośliwych zmian nowotworowych pochwy.

Szczególnie niepozorny objaw nowotworów kobiecych stanowią dolegliwości pozornie pochodzące ze strony układu pokarmowego. Badania wykazały, że znaczna część onkologicznych pacjentek borykała się z nawracającymi wzdęciami i bólami brzucha nawet pół roku przed postawieniem diagnozy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach
  2. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłego
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. Nigdy nie wyrzucaj skorupek po jajkach, posiadają niewyobrażalne zalety. Zaledwie kilka sztuk może zdziałać cuda

Następny artykuł