objawy widoczne na twarzy
unsplash Anthony Tran
Autor Klaudia Gaicka - 28 Października 2020

Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać

Według medycyny chińskiej objawy wielu chorób możemy dostrzec na naszych twarzach. Tamtejsi medycy nie uznają terminu zdrowia, czy choroby. Zamiast tych dwóch koncepcji, mówimy o równowadze lub jej braku. ,,Widzę, obserwuję, czuję, słucham i badam” to podstawowe filary.

Według medycyny chińskiej objawy wielu chorób widoczne są na twarzy pacjenta. Tamtejsi eksperci są zdania, że zdrowia to przede wszystkim równowaga wszystkiego w tobie, choroba pojawia się wtedy, kiedy tej równowagi nie ma.

Najczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłkuNajczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłkuCzytaj dalej

Według medycyny chińskiej objawy wielu chorób możemy dostrzec na naszych twarzach

Jak podaje portal Onet.pl, w zasadzie to chińscy medycy w ogólnie nie uznają terminów takich jak zdrowie, czy choroba, ale pomagają one nam sobie uzmysłowić, na czym dokładnie polega wspomniana ,,równowaga”. Podstawowymi filarami tamtejszego sposobu diagnozowania są ,,widzę, obserwuję, czuję, słucham i badam”.

Drugi filar jest niezbędny, ponieważ polega na obserwacji pacjenta. Ekspert ocenia przede wszystkim cerę pacjenta, która wiele mówi na temat jego zdrowia i ewentualnych dolegliwościach.

- Kobieta w okresie menopauzy będzie miała czerwone policzki, a dzieci dostają nagłych wypieków, jeśli mają nawracające infekcje. Istnieje wiele rodzajów czerwieni, rozpoznanie ich jest związane z bardzo rozległą wiedzą. - wyjaśnia dr Yaira Maimona w rozmowie z Oriną Krajewską w „Sensownych Ścieżkach Zdrowia".

Jako inny przykład lekarka podaje kobietę, u której widoczne są lekko fioletowe usta. Okazuje się, że pacjentka może mieć problemy z miesiączką lub z problemami ginekologicznymi.

Z kolei na problemy trawienne może wskazywać delikatna zielona obwódka wokół nich. W przypadku osłabienia nerek u pacjenta mogą być widoczne czarne cienie pod oczami.

Dr Yaira Maimona zaznacza, że stan twarzy i oczu jest niezbędny nie tylko, aby odkryć ewentualne dolegliwości, ale także po to, aby dostrzec jakość ducha. Jej zdaniem jasne i błyszczące oczy, oznaczają, że stan ducha jest dobry. Warto zwrócić uwagę na białko, tęczówki i źrenice, a także na zewnętrzne i wewnętrzne części oka.

Najczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłkuNajczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłkuCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

- Czasami ludzie przychodzą do mnie z troską o coś konkretnego

, na przykład stan ich oczu, bo zaobserwowali plamkę lub niepokojący dla nich kolor. Dobrą stroną bycia lekarzem jest to, że w bardzo wielu przypadkach mogę ich uspokoić. Moje doświadczenie mówi, że w 80 proc. przypadków ludzie są zaniepokojeni nie tymi rzeczami, co trzeba - wyjaśnia.

Jak zakażenie COVID-19 wpływa na zdrowie najmłodszych pacjentów? Polski ekspert komentujeJak zakażenie COVID-19 wpływa na zdrowie najmłodszych pacjentów? Polski ekspert komentujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  2. Wstrząsające nagranie z Czarnobyla. Mężczyźni mieli tylko 90 sekund na usunięcie odpadów, metoda była porażająca
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Dramat Maryli Rodowicz. Gwiazda jest w poważnym stanie. Ciężko jej pomóc. Musiała odwołać wszystkie swoje plany i podróże
  7. 14-latek udostępnił wpis o Strajku Kobiet. Policja wkrótce zapukała do jego drzwi, konsekwencje porażają

Następny artykuł