objawy raka jelita
unsplash Online Marketing
Autor Klaudia Gaicka - 28 Października 2020

Najczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłku

Rak jelita grubego może wywoływać pewien objaw, który u większości z nas nie wzbudziłby tak czarnych myśli. Nierzadko bywa on bagatelizowany, a nawet zupełnie ignorowany. Okazuje się, że skutki takiego podejścia mogą być tragiczne.

Nowotworowi jelita grubego towarzyszą pewne charakterystyczne objawy. Okazuje się, że jeden z nich bywa szczególnie często ignorowany i bagatelizowany. To bardzo źle, ponieważ statystyki dotyczące tej jednostki chorobowej są przerażające.

Ten rodzaj raka jest trzecim co do częstości występowania nowotworem złośliwym, na który zapadają mężczyźni, i drugim, na który chorują kobiety. Eksperci szacują, że zachorowalność i umieralność na raka jelita grubego od kilku lat wciąż wzrasta. Zatrważające są nie tylko dane z Polski, lecz także ze świata. Wskazują, że zachorowalność na raka jelita grubego na świecie wynosi 1,2 miliona przypadków. Śmiertelność z kolei oscyluje w okolicy 50 proc.

Europejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomEuropejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomCzytaj dalej

Rak jelita grubego może powodować wzdęcia, których większość z nas nie powiązałaby z rakiem

Dane jasno wskazują, że każdy z nas powinien znać objawy tego groźnego nowotworu. Oprócz krwi z kał, czy częstych, luźnych stolców, jest jeszcze jeden, bardzo często nawet niedostrzegany. Mowa o wzdęciach, które regularnie pojawiają się po jedzeniu. Jak podaje portal Wp.pl, wzdęcia, którym towarzyszą poczucie dyskomfortu i bóle w podbrzuszu, powinny być znakiem ostrzegawczym. Taki objaw może wskazywać na to, że w jelitach rozwija się rak. Dodatkowo oprócz wzdęć pacjent może mocno chudnąć lub stracić apetyt.

Oprócz wspomnianych symptomów powinny nas zaniepokoić przede wszystkim: bóle brzucha, krwawienia z odbytu, zmiany rytmu wypróżnień, uczucie osłabienia, utrudnienia w oddawaniu stolca (np. silne zaparcia), niedrożność, anemia, utrata kilogramów, uczucie przepełnienia odbytu, bolesne parcia, czy nawet wyczuwalny w jamie brzusznej.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. "Pokazuje ogromną pogardę do kobiet"
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzytaj dalej

Wczesna diagnoza jest kluczowa dla rokowań pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby, będąc w wieku ryzyka, regularnie badać się nawet w przypadku braku objawów. Jednym z najważniejszych badań diagnostycznych jest kolonoskopia, czyli wprowadzenie endoskopu do wnętrza pacjenta przez odbyt. Pozwala to lekarzowi przyjrzeć się jelitu grubemu na całej długości. Dodatkowo niezbędne może okazać się wykonanie wlewu kontrastowego, czyli rektoskopii, badania krwi utajonej w stolcu oraz badanie antygenu CEA we krwi.

Polscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązaniePolscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GW: Niewiarygodne zachowanie NFZ wobec chorych na Covid-19. Fundusz popisał się niebywałą chytrością
  2. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Anna Mucha bez stanika na plaży. Jak afrodyta, rozgrzani fani zasypują ją komplementami [zdjęcie]
  7. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy

Następny artykuł