Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka
fot. pixabay.com/HansMartinPaul
Autor Karol Zaborowski - 28 Listopada 2019

Na zapalenie błony śluzowej żołądka cierpią miliony Polaków. 10 objawów, które powinny nas zaniepokoić

Objawy zapalenia śluzówki żołądka wcale nie ograniczają się do układu pokarmowego. Co więcej, z tą chorobą zmagają się miliony Polaków, a niekontrolowanie jej może nawet prowadzić do rozwoju nowotworu. Dlatego też tych objawów nigdy nie powinniśmy lekceważyć.

Objawy niektórych chorób potrafią być niezwykle mylne, przez co chorzy nawet nie podejrzewają, że dzieje się z nimi coś złego. Niestety odbija się to potem na późnej diagnozie, co skutkować może poważnymi problemami w powrocie do zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku zapalenia śluzówki żołądka, które wcale nie musi się objawiać dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

Najczęstszą przyczyną zapalenia śluzówki żołądka jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Stanowi to nawet 90% wszystkich zachorowań na tę dolegliwość w Polsce. Niestety może to prowadzić do pojawienia się nowotworu żołądka, dlatego też objawów tej choroby nie powinniśmy lekceważyć.

Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palceJeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palceCzytaj dalej

Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka

Jednym z bardziej oczywistych objawów tej choroby jest popularna zgaga. Może również pojawić się wzdęcie brzucha oraz ból i dyskomfort w środkowym nadbrzuszu. Kolejnymi objawami są nudności, a także wymioty, w które mogą przybierać krwisty kolor. Jest to wywołane uszkodzeniami błony śluzowej, z której krew wydostaje się wprost do żołądka.

Co więcej, jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, u sporej grupy chorych obserwuje się nieuzasadnioną utratę masy ciała. Często pacjenci uskarżają się również na utratę apetytu i uczucie pełności po zjedzeniu nawet małego posiłku.

Jednak to nie jedyne dolegliwości, które pojawiają się przy zapaleniu śluzówki żołądka. Wśród tych mniej oczywistych wymienić można, chociażby przyspieszone bicie serca, nadmierne pocenie się, duszności, zawroty głowy, a nawet omdlenia. Bez wątpienia każda z tych dolegliwości powinna zwrócić naszą uwagę i wzbudzić wzmożoną czujność. Natomiast jeżeli zauważymy, że objawy pojawiają się niepokojąco często, to powinniśmy się udać do gastroenterologa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składniki
  2. Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 serii
  3. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu
  4. Smog wpływa na ciśnienie krwi? Wyniki badań są jednoznaczne

Następny artykuł