Objawy choroby COVID-19 mogą pojawić się nawet u zdrowych osób
unsplash_Pille-Riin Priske
Autor Aneta Młodawska - 30 Marca 2020

Zaskakujące wyznanie. Pacjenci opowiedzieli o swoich objawach COVID-19

Objawy choroby COVID-19 w większości przypadków choroby przebiegają łagodnie, jednak z jej powodu na całym świecie zmarło już prawie 33 tys. osób. Z uwagi na to, że choroba u każdego człowieka może wyglądać nieco inaczej, pacjenci na łamach brytyjskiego pisma "The Telegraph" opowiedzieli o swoich doświadczeniach.

Objawami choroby COVID-19 są najczęściej gorączka i kaszel. Następnie pojawiają się zaburzenia układu oddechowego i w niektórych przypadkach zapalenie płuc. Infekcja stanowi spory problem dla diagnostów i samych pacjentów. Choć wiemy, jakie są najczęstsze jej objawy, u niektórych przypominają one łagodne przeziębienie, inni zaś muszą być hospitalizowani przez poważne problemy z oddychaniem. Niestety okazuje się, że nawet zdrowi i silni pacjenci mogą ulec chorobie.

Koronawirus SARS-CoV-2 jest nowym patogenem, który nie został do końca poznany. Chociaż wciąż analizuje się różne szczepy wirusa i prowadzi prace nad lekami i szczepionką, walka z epidemią ogranicza się do zapobiegania nowym zakażeniom i odciążenia służby zdrowia, która w wielu krajach nie jest w stanie zająć się wszystkimi chorymi.

Są już najnowsze prognozy. Podano możliwą datę zahamowania epidemii w PolsceSą już najnowsze prognozy. Podano możliwą datę zahamowania epidemii w PolsceCzytaj dalej

Objawy choroby COVID-19 mogą pojawić się nawet u zdrowych osób

Jak podaje portal medonet.pl, infekcja COVID-19 daje rozmaite objawy. O swoim zakażeniu koronawirusem na łamach pisma "The Telegraph" opowiedzieli brytyjscy pacjenci. U 32-letniej Rosie Parkes z Londynu był to początkowo silny ból w dolnej części pleców i biodrach. Kobieta przez cztery dni zmagała się z gorączką, która spadała i rosła. Od pojawienia się objawów Rosie leżała w łóżku. Pojawiły się u niej lekki kaszel i utrata smaku, co zniechęcało ją do jedzenia. Ona i jej mąż pozostają obecnie w samoizolacji.

Z kolei w przypadku 72-letniej psycholożki Sally Brooks pierwszymi symptomami COVID-19 był kaszel i uczucie gorąca. Wahania temperatury można było zaobserwować nawet podczas jej pomiarów. Kobieta odczuwała ponadto silny ból w dole pleców i strach spowodowany doniesieniami o kolejnych zgonach w wyniku COVID-19. Po czterech dniach gorączki pacjentka zauważyła, że przestała odczuwać smak. Od tego czasu jej stan zaczął się poprawiać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych

2. Minister zdrowia powiedział co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych

Zakażenie koronawirusem dotknęło też Marka Attley’a, sprawnego i zdrowego 71-latka. Mężczyzna nie ma pojęcia, jak zaraził się koronawirusem, gdyż wraz z żoną poddawał się samoizolacji już od ponad dwóch miesięcy. Pierwszymi objawami u mężczyzny była ospałość i lekki ból głowy, a już następnego dnia rozpoczęła się trzydniowa gorączka, której towarzyszyły dreszcze i silne pocenie się. W najgorszym momencie temperatura osiągnęła 39 st. C. Mężczyzna wspomina, że nawet najmniejszy wysiłek pozbawiał go tchu. Poprawę zauważył po sześciu dniach od pojawienia się pierwszych objawów. Na ten moment ma jedynie pozostałości kaszlu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemal wszyscy Polacy popełniają 3 wielkie błędy podczas gotowania żurku. Zapominają o bardzo ważnych rzeczach
  2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację leków

Następny artykuł