objawy chorób: zmęczenie i senność
Fot. pixabay.com/ sweetlouise
Autor Klaudia Gaicka - 30 Czerwca 2020

Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie

Objawy niektórych chorób mogą być przez nas nieświadomie bagatelizowane. Zmęczenie i senność są sygnałami alarmowymi od naszego organizmu. Jeżeli taki stan utrzymuje się dłuższy czas, najlepiej skonsultować go z lekarzem.

Objawy wielu groźnych chorób mogą z łatwością wpleść się w naszą codzienność. Nie powinniśmy ich jednak w żadnym wypadku ignorować. Problem pojawia się w momencie, kiedy senność i uczucie zmęczenia nie są związane z naszym trybem życia, ani nie wynikają bezpośrednio z przemęczenia.

Jego ofiarą padło 26 kobiet. Ginekolog usłyszał wyrok za gwałt i molestowanieJego ofiarą padło 26 kobiet. Ginekolog usłyszał wyrok za gwałt i molestowanieCzytaj dalej

Objawy wielu chorób mogą objawiać się w ten sam sposób, poprzez senność i zmęczenie

Niezależnie od tego, czy przyczyn tych wymienionych dolegliwości doszukujemy się w osłabieniu psychicznym, czy fizycznym, warto skonsultować je z lekarzem. Sprawa jest niebezpieczna szczególnie wtedy, kiedy tego typu nieprzyjemne objawy, męczą nas już dłuższy czas.

Pomimo tego, że często tego typu dolegliwości wynikają właśnie z przemęczenia, wynikającego ze złej jakości snu lub ubogiej diety, lepiej ich nie bagatelizować. Nasze odczucia są swego rodzaju sygnałem od naszego organizmu, że powinniśmy coś zmienić.

Jak podaje serwis Wprost.pl, chroniczne zmęczenie i odczuwa na senność, są pierwszymi objawami wielu schorzeń. Niekoniecznie muszą być one poważne, jednak nie ma na co czekać.

Opisane objawy mogą świadczyć o różnych chorobach, między innymi: anemii (niedokrwistość wynikająca z braku żelaza lub witaminy B12), schorzeniach psychicznych (choroba dwubiegunowa, nerwica, depresja), alergii lub nietolerancji pokarmowej, bezdechu sennym (najczęściej pojawia się u pacjentów, którzy chrapią), choroba układu oddechowego, chorobach tarczycy, zaburzeniach metabolicznych (np. Cukrzyca, insulinooporność), schorzeniach wątroby i trzustki, choroba ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Dodatkowo zmęczenie oraz senność mogą być wynikiem osłabienia układu immunologicznego przez schorzenia autoimmunologiczne lub toczące się w organizmie infekcje.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów

Wielu z nas, ze względu na obecny stan epidemiczny, w jakim znajduje się nasz kraj, nie mamy ochoty wybrać się do lekarza rodzinnego. W takim wypadku możemy pokusić się o wykonanie podstawowych badań diagnostycznych prywatnie. Dużo o naszym stanie zdrowia powie nam, chociażby morfologia oraz OB.

Podejmują decyzję, należy pamiętać, że im szybciej uda nam się odkryć prawdziwą przyczynę tych dolegliwości, tym lepsze mamy rokowania w przypadku groźnej choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim

Następny artykuł