objawy udaru mózgu
fot. https://pixabay.com/ Peggy_Marco
Autor Klaudia Gaicka - 31 Lipca 2020

Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia

Objawy udaru mózgu powinny być znane każdemu z nas. W przypadku wystąpienia tego stanu nie należy zwlekać ani chwili. Każda minuta zwlekania sprawia, że mózg pacjenta ulega coraz większym uszkodzeniom. Jeżeli ty lub ktoś z twoich bliskich ma opisane objawy, od razu wezwij karetkę.

Objawy udaru bywają bagatelizowane przez nieświadomość pacjenta. Niestety w większości przypadków prowadzi to do bardzo niebezpiecznych komplikacji. Należy pamiętać, że nawet zwykły ból głowy, czy zaburzenia widzenia mogą świadczyć o groźnych zmianach w naszym organizmie. Warto wiedzieć, w jaki sposób objawia się udar mózgu. Ta wiedza może uratować życie nam lub naszym najbliższym.

Jak rozpoznać, że ktoś tonie? Tragedia wygląda zupełnie inaczej, niż wydaje się większości osóbJak rozpoznać, że ktoś tonie? Tragedia wygląda zupełnie inaczej, niż wydaje się większości osóbCzytaj dalej

Objawy udaru mózgu bywaja mylące. Warto reagować od razu

Udar mózgu jest poważnym zagrożeniem zarówno dla naszego zdrowia, jak i nawet życia. Z tego powodu każdy z nas powinien znać jego najczęstsze objawy, aby w razie potrzeby móc odpowiednio zareagować, czyli bezzwłocznie wezwać pomoc.

Jak podaje portal Wprost.pl, udar mózgu dzieli się na cztery podstawowe rodzaje. Są to: niedokrwienny, krwotoczny, żylny oraz mikroudar. Najczęściej występującymi są dwa pierwsze ze wspomnianych. Udar niedokrwienny powoduje nagłe zahamowanie dopływu krwi do mózgu, natomiast krwotoczny sprawia, że naczynia krwionośne ulegają rozerwaniu i krew przedostaje się do mózgu. Niezależnie od rodzaju udaru, zdrowie i życie pacjenta są zagrożone. Szybka diagnostyka potrafi diametralnie zmienić przebieg wydarzeń.

Schorzenia dotyczące mózgu i jego najbliższych obszarów, najczęściej kojarzone są z zawrotami i bólami głowy. Właśnie taki stan powinien nas zaalarmować, ponieważ może świadczyć o udarze, nie są to jednak jedyne objawy. Do innych symptomów zaliczamy przede wszystkim problemy z widzeniem, w tym zaburzenia ostrości lub pojawianie się podwójnego obrazu.

Innym objawem, który towarzyszy udarowi są problemy z wysłowieniem się lub całkowita niemożność mówienia. Pacjenci, u których w mózgu zaczynają się zmiany prowadzące do udaru, bardzo często bełkoczą, gubią słowa i nie są w stanie wypowiedzieć pełnego zdania. Dodatkowo u osób, u których występuje stan przed udarowy, mogą pojawić się problemy z utrzymaniem równowagi ciała. Przy okazji stanu przed udarowego możemy również uświadczyć odrętwienia kończyn lub nawet paraliżu.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy

Jeżeli przedstawione symptomy dotyczą nas lub kogoś bliskiego, nie czekajmy z wezwaniem pomocy. Niestety wraz z upływającym czasem, uszkodzenia mózgu pacjenta pogłębiają się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Monika odebrała życie własnemu dziecku, Filipkowi. Okazuje się, że rzeczy, których się dopuszczała, są zatrważające
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł