objawy koronawirusa
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 13 Października 2020

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Objawy koronawirusa są w czasach pandemii powszechnie znane. Najczęściej chorego męczy duszność, kaszel i podwyższona temperatura ciała, często pojawia się również częściowa utrata zmysłu smaku bądź węchu. Uczeni alarmują: w przypadku mężczyzn może występować również inny, mniej oczywisty symptom.

Objawy koronawirusa zależą od wieku i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Naukowcy zbierają coraz więcej danych, dzięki którym mogą oszacować częstotliwość ich występowania. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że u panów zakażonych COVID-19 może wystąpić obrzęk miejsc intymnych. Uczeni alarmują: tego nieoczywistego objawu zakażenia nie należy bagatelizować.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Objawy koronawirusa to nie tylko kaszel i gorączka

W prasie medycznej coraz częściej wspomina się o nietypowym objawie koronawirusa, jakim jest zapalenie jąder, co jednocześnie prowadzi do powstającego w ich obrębie obrzęku. Lekarze ostrzegają, że pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć tego symptomu - potencjalnie może on bowiem wpływać na płodność pacjenta.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, jeden z przypadków z wystąpieniem wyżej wspomnianego objawu został opisany w akademickim czasopiśmie “American Journal of Emergency Medicine”. Według informacji zawartych w artykule 37-letni pacjent najpierw doświadczał symptomów typowych dla zakażenia koronawirusem, temperatura jego ciała była podwyższona, pojawił się kaszel. Mężczyzna odkładał wizytę u lekarza w czasie - jego zdanie zmieniło się po siedmiu dniach, gdy wystąpił ból i obrzęk jąder. Podobne przypadki zgłaszano już na początku pandemii, na co zwraca uwagę dr Marek Derkacz.

- Już w marcu prof. Li Yufeng i jego współpracownicy ze szpitalnego Centrum Medycyny Rozrodu w Wuhan opublikowali raport, w którym przypominali, że wirus SARS-CoV-1, który wywołał epidemię w 2002-2003 roku, powodował u mężczyzn zapalenie jąder prowadzące do poważnych uszkodzeń. Chińscy badacze byli zdania, że SARS-CoV-2 może powodować podobne powikłania. Jednak wówczas były to tylko założenia niepoparte dowodami naukowymi. Dzisiaj dzięki badaniom i opisanym przypadkom wiemy znacznie więcej na ten temat - tłumaczy dr Marek Derkacz.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceni
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Specjaliści podkreślają, że zapalenie dotyczy przede wszystkim tych pacjentów, u których przebieg choroby COVID-19 jest cięższy. Dr Derkacz do tej pory słyszał jedynie o jednym podobnym przypadku w Polsce. Powikłania dodatkowo skomplikowało wówczas zakażenie bakterią chlamydia trachomatis.

Tragiczna wiadomość obiegła media. W potwornych cierpieniach zginęły dwie osobyTragiczna wiadomość obiegła media. W potwornych cierpieniach zginęły dwie osobyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne wieści z WHO. Trwa walka z czasem. Cały świat wrócił do punktu wyjścia, nie jest dobrze
  2. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. "Taniec z gwiazdami": decyzja w sprawie Sylwestra Wilka zdumiała fanów. Wiemy, z czym zmierzy się dziś na parkiecie

Następny artykuł