Objawy koronawirusa jako problemy ze słuchem
fot. pixabay.cpm/DarkoStojanovic
Autor Karol Zaborowski - 17 Października 2020

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłań

Objawy koronawirusa w ciągu ostatnich miesięcy uległy znacznym zmianom. Chodzi mianowicie o ich ilość, ponieważ na skutek prowadzonych wciąż badań naukowych na całym świecie, co jakiś czas naukowcy dzielą się z nami rezultatami swojej pracy. Teraz przedstawiono syndrom, który występuje stosunkowo rzadko, jednak może prowadzić do trwałych powikłań.

Objawy koronawirusa początkowo zamykały się w symptomach związanych przede wszystkim z układem oddechowym. Zaliczano do nich suchy kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, a także wysoką gorączkę, która może się pojawić również przy zakażeniach innymi drobnoustrojami. Jednak poprzez pogłębienie wiedzy na temat tego konkretnego patogenu, naukowcom udało się wyodrębnić inne objawy, które zostały scharakteryzowane, jako typowe dla choroby COVID-19.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Objawy koronawirusa w postaci problemów ze słuchem

Jednym z bardziej charakterystycznych objawów koronawirusa jest zanik smaku, a także węchu. Według badań to właśnie te zaburzenia w pracy naszych zmysłów są najbardziej typowe dla choroby, która na ten moment opanowała dosłownie cały świat.

Jedak, jak się okazało, koronawirus może atakować również nasz słuch. Warto wspomnieć, że zdarza się to rzadko, jednak naukowcy z University College London alarmują, że na skutek COVID-19 może dojść nawet do trwałej utraty tego zmysłu. Jak podaje portal abczdrowie.pl, przypadek taki został opisany w czasopiśmie BMJ Case Reports" i dotyczył 45-latka, który stracił słuch w jednym uchu.

- Możliwe, że koronawirus wnika do komórek ucha wewnętrznego, powodując ich śmierć. Inna hipoteza jest taka, że w tej sytuacji organizm uwalnia cytokiny, które mogą być szkodliwe dla ucha wewnętrznego - stwierdził dr Stefania Koumpa, współautorka pracy.

W przypadku 45-latka utrata słuchu nastąpiła już po opuszczeniu szpitala, ale są znane również przypadki, kiedy zaburzenia tego zmysłu stanowiły jedyny objaw przechodzonej właśnie infekcji. Mowa dokładniej o Meredith Harrell, która przez kilka dni uskarżała się na uciążliwe dźwięczenie, a następnie na pogorszeniu słuchu w prawym uchu.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

Temat nowego, rzadkiego objawu zakażenia koronawirusem został skomentowany również przez polskich specjalistów. Głos w tej sprawie zabrała, chociażby prof. Małgorzata Wierzbicka, która jest kierownikiem Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

- Koronawirus może powodować niedosłuch czuciowo-nerwowy, szumy uszne, a w rzadkich przypadkach wywoływać nagłą głuchotę, czyli nagłą utratę słuchu. Były również opisywane przypadki ostrego zapalenia ucha środkowego u dorosłych - tłumaczy.

Niepokojące odkrycie. Naukowcy ostrzegają, kiedy należy zachować szczególną ostrożnośćNiepokojące odkrycie. Naukowcy ostrzegają, kiedy należy zachować szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  2. Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagraża
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Nie żyje jeden z najsłynniejszych Polaków. Tysięcy Polaków w żałobie. Odszedł w malowniczym regionie
  6. Zacznie się równo o 16, cała Warszawa będzie sparaliżowana. Gigantyczne utrudnienia, policja już się szykuje

Następny artykuł