obostrzenia: loty, wyjątek
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 2 Września 2020

Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia. Są jednak wyjątki

Obostrzenia, które weszły dziś (2 września) w życie, nie tyczą się wszystkich. Rząd jasno określił, kto jest wykluczony z nowego zalecenia. W uzasadnieniu tłumaczą, dlaczego zasada nie obowiązuje wszystkich. Wielu Polaków odetchnie z ulgą.

Obostrzenia, które mają wejść już dziś (2 września) w życie, nie są nam obce. Już od kilku miesięcy bowiem planowanie wakacji za granicą jest, lekko mówiąc, ryzykowne. Chociaż zdania co do nowego obostrzenia są podzielone, wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w najbliższych miesiącach będziemy musieli do niego przywyknąć.

Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieliZachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieliCzytaj dalej

Obostrzenia dotyczące lotów potrwają do 14 września. Na liście "zakazanych" państw znajduje się sporo popularnych pozycji

Jak podaje portal Onet.pl, pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 mocno wpłynęła na lot lotniczy. Od dziś aż do 15 września będzie obowiązywał zakaz międzynarodowych połączeń lotniczych do 44 krajów. Mowa m. in. o Malcie, Hiszpanii, Mołdawii, Czarnogórze oraz Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, zlecenia organizatora turystyki wykonywane czarterami są wykluczone z tego zakazu. Rządzący usprawiedliwiają wyjątek od zasady tym, że aktualnie wielu obywateli Polski, bierze udział w imprezach turystycznych, na terytorium szeregu z państw wskazanych.

- W związku z tym zachodzi konieczność zapewnienia bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Rzeczypospolitej Polskiej osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju. Proponowane rozwiązanie ma na celu uniknięcie możliwych komplikacji zarówno po stronie podróżnych, jak i organizatorów turystyki - wyjaśniono w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

Nowe rozporządzenie weszło w życie równo o północy. Aż przez dwa tygodnie będzie obowiązywał zakaz wykonywania na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania samolotów przewożących pasażerów cywilnych, wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium m.in. Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Brazylii, Hiszpanii, Izraela, Albanii, Indii, Malty, Mołdawii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Luksemburga, Wspólnoty Bahamów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

- W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - poinformowano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

44 państwa zostały wybrane na podstawie danych z 24 sierpnia, publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ang. European Centre for Disease Prevention and Control).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Beata Kozidrak straciła bardzo ważną osobę, jest w głębokiej żałobie. Smutne: "Bardzo za tobą tęsknie"
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Wszyscy zwrócili uwagę tylko na jedno. Para z „Rolnik szuka żony” zachwyciła zaskakującym zdjęciem

Następny artykuł