obostrzenia szybciej niż zapowiadano
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 6 Października 2020

Nowe obostrzenia szybciej niż przypuszczano. Zapadła decyzja

Obostrzenia od miesięcy utrudniają codzienne funkcjonowanie wielu Polaków. Restrykcje pojawiły się w marcu 2020 roku, od tamtej pory przeszły wiele modyfikacji. Choć Ministerstwo Zdrowia zapowiadało ich ponowne zaostrzenie dopiero w połowie miesiąca, zmiany nadejdą szybciej, niż planowano.

Obostrzenia zostaną zaostrzone nawet za kilka dni - właśnie taki scenariusz staje się coraz bardziej realny. Niedawno resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie dodatkowych restrykcji do umownych stref żółtej i czerwonej. Jak się okazuje, zmiany mogą wejść w życie jeszcze w tym tygodniu. Dotyczą między innymi obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocCzytaj dalej

Nowe obostrzenia jeszcze w tym tygodniu

Obostrzenia to odpowiedź rządu na rekordowe liczby zakażeń COVID-19. W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju władze postanowiły przyspieszyć wprowadzenie nowych restrykcji, co podczas konferencji prasowej potwierdził sam Adam Niedzielski oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Jak podaje portal money.pl, nowe obostrzenia dotyczą umownych stref czerwonej i żółtej. Przede wszystkim Polacy mieszkający w obu wyżej wymienionych strefach będą musieli liczyć się z obowiązkiem zasłaniania nosa oraz ust nawet w otwartych przestrzeniach publicznych. Ograniczona zostanie także liczba weselnych gości (strefa czerwona - 50 gości, strefa żółta - 75). Co więcej, w strefie czerwonej zmieni się funkcjonowanie lokali gastronomicznych, wszystkie restauracje i bary będą zamykane po godzinie 22:00.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków mają działać inaczej
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Owocem współpracy policji i Ministerstwa Zdrowia mają być również nowe przepisy, które mają jasno określać obowiązki mieszkańców żółtej i czerwonej strefy. Możne oznaczać to większą ilość mandatów dla tych, którzy unikają noszenia maseczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów
  2. Kuriozalne sceny na wizji podczas programu "Jeden z dziesięciu". Odcinek, który przejdzie do historii?
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Klienci Biedronki, uważajcie, ujawniono ogromne oszustwo. Szkody mogą być nieodwracalne, zwłaszcza dla osób starszych

Następny artykuł