Obostrzenia w zakresie lotów zostaną przedłuzone
pixabay.com/coyot
Autor Barbara Bujar - 7 Sierpnia 2020

Rząd wprowadza nowy zakaz. Wejdzie w życie już we wtorek

Obostrzenia, które polski rząd wprowadził w związku z epidemią koronawirusa, co jakiś czas ulegają zmianie. Najnowsze informacje potwierdzają, że od wtorku stanie się tak również w zakresie podróżowania liniami lotniczymi. Zakaz, który miał trwać jedynie do 11 sierpnia, ma zostać przedłużony. Polacy nie będą mogli odwiedzić aż 45 krajów świata.

Obostrzenia związane z koronawirusem znacznie ograniczają funkcjonowanie obywateli naszego kraju. Choć część początkowych restrykcji została już zniesiona, niektóre nadal obowiązują, a ich zakładany termin ulega zmianie. Rząd podejmuje takie decyzje w trosce o zdrowie Polaków i w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Najnowsze informacje potwierdzają, że od wtorku czeka nas wprowadzenie kolejnego ważnego zakazu.

Ranking najgroźniejszych chorób według WHO. Na którym miejscu znalazł się COVID-19?Ranking najgroźniejszych chorób według WHO. Na którym miejscu znalazł się COVID-19?Czytaj dalej

Obostrzenia w zakresie lotów. Polacy nie będą mogli odwiedzić aż 45 krajów

Jedna z obowiązujących restrykcji, którą polski rząd zawarł w rozporządzeniu z dnia 28 lipca 2020 roku, dotyczyła podróżowania liniami lotniczymi. Zakaz miał obowiązywać obywateli naszego kraju do najbliższego wtorku, tj. 11 sierpnia 2020 roku. Jak się okazuje, najprawdopodobniej zostanie on przedłużony i obejmie loty aż do 45 krajów. Wśród nich znajdują się między innymi Stany Zjednoczone, Rosja i Czarnogóra.

Jak informuje Pikio, zakaz odbywania podróży lotniczych ma zostać przedłużony do 25 sierpnia 2020 roku. W tym okresie Polacy nie będą mogli pozwolić sobie na wizyty w wielu państwach świata. Taka decyzja miała zostać zawarta w piątkowym wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Uzasadnieniem ma być oczywiście globalna sytuacja epidemiczna.

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - fragment uzasadnienia czytamy na portalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć

Wprowadzony zakaz ma dotyczyć aż 45 krajów świata, które rząd zdążył już wymienić. Wychodzi na to, że Polacy nie będą mogli polecieć do: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Federacji Rosyjskiej, Federacyjnej Republiki Brazylii, Księstwa Andory, Królestwa Arabii Saudyjskiej, Królestwa Bahrajnu, Królestwa Suazi, Meksyku, Państwa Izrael, Państwa Katar, Państwa Kuwejt, Republiki Argentyńskiej, Republiki Armenii, Republiki Azerbejdżanu, Republiki Chile, Republiki Dominikańskiej, Republiki Ekwadoru, Republiki Gabońskiej, Republiki Gwatemali, Republiki Hondurasu, Republiki Iraku, Republiki Kazachstanu, Republiki Kirgiskiej, Republiki Kolumbii, Republiki Kosowa, Republiki Kostaryki, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Republiki Mołdawii, Republiki Panamy, Republiki Peru, Republiki Południowej Afryki, Republiki Salwadoru, Republiki Serbii, Republiki Singapuru, Republiki Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Sułtanatu Omanu, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Wielonarodowego Państwa Boliwia oraz Wspólnoty Bahamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł