Obostrzenia: rzecznik rządu zabrał głos
.
Autor Natalia Niewczas - 7 Września 2020

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Jest komentarz rzecznika

Obostrzenia, choć w obecnej sytuacji epidemiologicznej konieczne, uprzykrzają codzienność na wielu płaszczyznach. Największe wprowadzone przez rząd ograniczenia obowiązywały w marcu i kwietniu 2020 roku, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa. Społeczny niepokój daje o sobie znać - Polacy obawiają się przywrócenia ścisłych restrykcji. Rzecznik rządu zabrał w tej sprawie głos.

Obostrzenia takie jak obowiązkowe zakrywanie nosa i ust czy utrzymywanie odpowiedniego społecznego dystansu to zalecenia, do jakich wielu Polaków zdążyło przez ostatnie miesiące przywyknąć. O ile maseczki czy utrzymywanie dwumetrowego odstępu nie jest aż tak problematyczne, to prawdopodobieństwo następnego lockdownu może spędzać sen z powiek. Ostatnio do społecznych obaw odniósł się rzecznik rządu. Doniesienia są pokrzepiające.

Mogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówMogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówCzytaj dalej


Dodatkowe obostrzenia na ten moment nie są konieczne

Obostrzenia pojawiały się i znikały - już od dłuższego czasu władze łagodziły obowiązujące w kraju restrykcje. Zniknęły limity kupujących w sklepach, zezwolono na organizację masowych imprez, a szkoły wróciły do edukacji stacjonarnej. Mimo to w porównaniu z sierpniem przyrost zakażeń zdaje się odrobinę maleć (przynajmniej według oficjalnych statystyk). O tym, jakie decyzje w obliczu obecnego zagrożenia koronawirusem zamierzają podjąć władze, mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, kilka niepewności rozwiał w poniedziałek 7 września Piotr Müller. Pierwsza z poruszonych przez niego spraw dotyczyła przyjęć weselnych. Jeszcze niedawno rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz ostrzegał, że wzrost liczby zachorowań na COVID-19 może oznaczać wprowadzenie dodatkowych ograniczeń podczas organizacji tego typu rodzinnych imprez (na przykład poprzez obowiązek rejestracji gości). Piotr Müller zapewnia jednak, że na ten moment nie padły żadne decyzje w tej sprawie. Co więcej, żadne dodatkowe działania (w szczególności wprowadzanie zakazów i nakazów) być może nie będą konieczne.

Gorący temat stanowi także powrót do ewentualnego wielkiego lockdownu, co Piotr Müller także postanowił skomentować. Rzecznik twierdzi, że władze nie rozważają w tym momencie podobnego scenariusza; pozostanie natomiast regionalny system ograniczeń, reprezentowany przez trzystopniową skalę (tak zwane strefy “zielona”, “żółta” i “czerwona”).

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie
2. Czternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limit

- Nie wydaje mi się, aby on był możliwy, ponieważ cały system służby zdrowia, cały mechanizm państwowy jest już o wiele lepiej przygotowany do koronawirusa, do pojawiających się nowych przypadków - tłumaczył Piotr Müller.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Asia z „Chłopaków do wzięcia” przekazała dramatyczny apel. Sytuacja jest tragiczna
  2. Są ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świata
  3. Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirus
  4. Objawy raka, które dostrzeżesz gołym okiem. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do stracenia
  5. Lekarze biją na alarm. Popularne badanie sposobem na wyciąganie pieniędzy
  6. Kelner wprawił Rodowicz w osłupienie. Od razu chwyciła za aparat

Następny artykuł