Obostrzenia mogą się zmienić
.
Autor Klaudia Gaicka - 8 Września 2020

Władze pracują nad zaostrzeniem surowego zakazu. Może wejść w życie szybciej niż sądzimy

Obostrzenia są stałą częścią naszego życia już od blisko pół roku. Pandemia cały czas się rozszerza, zwiększając swój wpływ na poszczególne kraje, w tym Polskę. Szef GIS wypowiedział się na temat, który jest kluczowy dla tysięcy Polaków.

Obostrzenia to zawsze bardzo kłopotliwy temat. Z jednej strony opinie ekspertów jasno mówią, że są one konieczne, aby ograniczyć pandemię. Z drugiej z kolei, ciężko nam prawidłowo postrzegać zagrożenie, ponieważ na tę chwilę nawet 1% obywateli kraju nie jest zarażonych.

Niespodziewane odkrycie. Badania mogą podważyć wytyczne WHONiespodziewane odkrycie. Badania mogą podważyć wytyczne WHOCzytaj dalej

Obostrzenia dotyczące wesel moga zostać zaostrzone

Mało kto zna kogoś, kto jest zarażony koronawirusem SARS-CoV-2, a jeszcze mniej z nas zna kogoś, kto z jego powodu zmarł. Nie ma w tym nic dziwnego, jednak bynajmniej, nie powinno nas to uspokajać. Tendencja zachorowań cały czas jest wzrostowa, pacjentów przybywa każdego dnia.

Tym razem znów na tapet zostały wzięte wesela i śluby. Okazuje się, że mogą ulec kolejnemu ograniczeniu. Jak donosi portal RMF24.pl, potwierdzono, że rząd otrzyma rekomendację co do jego zaostrzenia. Prace nad obostrzeniami i ich modyfikacjami trwają nieustannie. Wysoce prawdopodobne, że dokładne informacje na ich temat usłyszymy lada dzień.

Jarosław Pinkas, szef GIS nie ukrywa, że jego zdaniem powrót uczniów do szkół na pewno będzie się wiązać ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19. Jednocześnie, mimo iż Mateusz Morawiecki dumny jest ze ścieżki, jaką poszedł nasz kraj w kwestii reagowania na pandemię, Jarosław Pikas mówiąc o tym, że zakaz dotyczący wesel może zostać zaostrzony, powoływał się na przykład Wielkiej Brytanii.

- Obserwujemy także inne kraje - w Wielkiej Brytanii wprowadzono rekomendację, że na weselach może być tylko 30 osób. [...] Będę rekomendował panu premierowi ok. 50 osób na weselach. [...] To ograniczenie miałoby największy sens w połowie października - to jest moje zdanie. [...] Pan premier cały czas analizuje to. Powiedzieliśmy, jakie jest nasze stanowisko. Nie jesteśmy jedynymi, którzy są ekspertami w tej dziedzinie - mówił w rozmowie z dziennikarzami RMF FM Jarosław Pinkas.

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego podkreśla, że zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób zdążyło już szczegółowo zaplanować ten szczególny dzień. Naprzeciw ich potrzebą rządzący mogą wprowadzić zakaz z dużym wyprzedzeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Bez pardonu wtargnął do szkoły i kazał wszystkim zdejmować maseczki. Nie reagował nawet na policjantów

- Nie możemy dewastować życia ludziom. To jest pewnego typu dewastacja. Są zamówione sale, zaproszeni goście. Jeżeli wdrożymy rekomendację dot. zmniejszenia liczby osób to kogoś trzeba z tego wesela odwołać. To są ogromne problemy emocjonalne, towarzyskie, rodzinne. To musi być zrobione w sposób niezwykle rozważny - mówił na antenie radia szef GIS.

Cierpliwie i uważnie czekamy na konkretne informacje dotyczące polskich wesel w najbliższym czasie. Jak tylko pojawią się jakieś wieści, od razu poinformujemy o tym czytelników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima zaskoczy kierowców, szybciej niż sądzili? Meteorolodzy już wiedzą
  2. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Zanim położysz się spać, wrzuć obrany ząbek czosnku do toalety. Rano będziesz zaskoczony, niesamowite efekty

Następny artykuł