Obostrzenia dotyczące lotów
pixabay.com/eak_kkk
Autor Barbara Bujar - 13 Października 2020

Decyzja zapadła, rząd przedłuża jeden z obowiązujących zakazów. Zmiany dotkną wielu Polaków

Rząd postanowił przedłużyć obostrzenia dotyczące wszystkich Polaków. Zmiany zaczną obowiązywać już od środy 14 września. Decyzja została podjęta w związku z rosnącą liczbą zakażeń w kraju. Niestety, wielu osobom pewnie pokrzyżuje plany.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że w Polsce zostały wprowadzone liczne obostrzenia. Wiele z nich odczuwamy na co dzień. No takiej grupy należy przede wszystkim nakaz zasłaniania nosa i ust, który od 10 października znów obowiązuje w każdej przestrzeni użytku publicznego. Istnieją jednak takie restrykcje, które, choć nie dotykają nas codziennie, mogą pokrzyżować wiele planów. Jedną z nich jest zakaz lotów międzynarodowych, który od października znów będzie kontynuowany.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Rząd przedłuża obostrzenia. 29 państw objętych zakazem lotów

Jak donosi Wirtualna Polska, zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony. Rząd podjął tę decyzję w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Zgodnie z nowymi ustaleniami od 14 do 27 października na terenie naszego kraju nie wylądują samoloty z aż 29 krajów świata.

- Od 14 października 2020 r. wprowadzony zostanie zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium niektórych państw. Chodzi o kraje, w których współczynnik – w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców – przekracza 90 (według stanu na 5 października 2020 r.) - informowali przedstawiciele Centrum Informacji Rządu cytowani przez WP Wiadomości.

Według ustaleń serwisu na zaktualizowanym wykazie nie znalazły się ani kraje członkowskie Unii Europejskiej, ani państwa objęte strefą Schoengen. Na liście zabrakło także krajów, których władze zobowiązały się, że przed wejściem na pokład samolotu każdy pasażer będzie musiał okazać aktualny negatywny wynik testu na COVID-19.

Pozostałe kraje zostały zanalizowane względem specjalnego współczynnika. Eksperci obliczyli go na podstawie liczby zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Pod uwagę brali dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób z ostatnich 14 dni. Dzięki temu wyodrębnili 29 państw, do których przez najbliższe dwa tygodnie loty zostaną wstrzymane.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Brakuje Ci już maseczek? Od jutra sieciówka będzie je sprzedawać za bezcen
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Od 14 października Polacy nie polecą do: Belize, Czarnogóry, Brazylii, Gruzji, Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, Królestwa Bahrajnu, Kooperacyjnej Republiki Gujany, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Argentyny, Armenii, Chile, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Malediwów, Mołdawii, Panamy, Paragwaju, Peru, Tunezji, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Sułtanatu Omanu oraz Wspólnoty Bahamów.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjawili prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyści. Wicepremier przemówił
  2. Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł