obostrzenia: niektórzy nie zostaną nimi objęci
własne
Autor Natalia Niewczas - 17 Października 2020

Rząd nagle zmienił zdanie. Niektórzy nie zostaną objęci jednym z zakazów

Dodatkowe obostrzenia to reakcja władz na obserwowany w ostatnim czasie wyraźny przyrost dziennych liczby zakażeń koronawirusem. Zmiany mają wejść w życie już w sobotę 17 października. Jak się jednak okazuje, rząd nagle zmienił zdanie w sprawie jednego z zakazów.

Już od marca 2020 obostrzenia stanowią dla Polaków część codzienności. Ponieważ obecna sytuacja epidemiologiczna uległa wyraźnemu pogorszeniu, rząd postanowił wpłynąć na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 za pomocą dodatkowych restrykcji. Od jutra obowiązywać ma między innymi zakaz korzystania z obiektów sportowych. Ostatnie doniesienia mediów wskazują jednak na to, że obostrzenie nie będzie dotyczyło wszystkich.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Od soboty nowe obostrzenia

Na wprowadzenie kolejnych obostrzeń Polacy powinni odpowiednio się przygotować. Jedna z największych zmian dotyczy obowiązku zakrywania nosa i ust (we wszystkich przestrzeniach publicznych w strefie czerwonej i w wyznaczonych przestrzeniach publicznych w strefie żółtej). Z zapowiedzi rządu wynikało także, że zawieszona zostanie działalność basenów. Jak się jednak okazuje, z pływalni nadal będzie mogła korzystać określona grupa osób.

Jak wynika z doniesień portalu sportowefakty.pl, szczegółowe informacje dotyczące zapowiadanych obostrzeń zostały opublikowane na oficjalnym profilu Ministerstwa Sportu na Twitterze. Resort przypomniał, że z basenów wciąż będą mogły korzystać między innymi te osoby, które uprawiają sport w ramach szkolnych zajęć.

- Z basenów będą mogły korzystać: osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studenci i uczniowie - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole - czytamy w komunikacie resortu.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

Zmiany w obostrzeniach dotyczą nie tylko pływalni, ale także siłowni oraz centrów fitness. Z wyżej wymienionych obiektów sportowych będzie można korzystać dokładnie w tych samych okolicznościach, co w przypadku basenów.

Sytuacja w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie; w piątek 16 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7705 przypadków zakażenia i zgon 132 chorych na COVID-19 pacjentów. Stale przybywa także tak zwanych “ozdrowieńców”, za wyleczonych uznaje się ponad 87 tys. osób.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedzieć
  2. Siłownie nie zostaną w pełni zamknięte. Dwie grupy Polaków wyłączone spod zakazu korzystania
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Padł rekord świata. Nie wierzyliśmy, że ryba złowiona na wędkę może aż tyle ważyć

Następny artykuł