Rząd zastanawia się nad poluzowaniem obostrzeń. Jedna branża czeka na decyzję

obostrzenia: jedna z branży prawdopodobnie ruszy
Piotr Molecki/East News
Autor Klaudia Gaicka17.11.2020

Władze poważnie zastanawiają się nad odmrożeniem jednej z branż, nie obejdzie się jednak bez obostrzeń. Już wkrótce sztab kryzysowy spotka się, aby porozmawiać na temat ewentualnego otworzenia sklepów meblowych.

Rygorystyczne obostrzenia, do których doprowadziła błyskawicznie rosnąca dobowa liczba zakażeń, powoli zaczynają przynosić skutki.

Podczas kiedy powoli, ale sukcesywnie zbliżaliśmy się do 70 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, co wskazywałoby na narodową kwarantannę, nagle liczba przypadków zaczęła się nieznacznie zmniejszać. Sprawiło to, że widmo kwarantanny powoli się odsunęło.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

Prawdopodobnie wkrótce ruszą, nie obejdzie się jednak bez obostrzeń

Należy jednak mieć na uwadze, że krzywa zachorowań wcale nie poszła znacząco w dół. Na razie możemy mówić jedynie o jej delikatnym wypłaszczeniu. W obliczu tych statystyk wciąż powinniśmy przestrzegać zaleceń i izolować się tam, gdzie to możliwe.

To ostatnie jest ważne szczególnie w przypadku osób z grupy ryzyka, jednak nikt z nas nie może pozwolić sobie na swobodę. Nawet dla młodej i zdrowej osoby infekcja lub jej powikłania mogą okazać się groźne, lub śmiertelne.

W obliczu nieznacznie malejącej liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 władze zastanawiają się nad „odmrożeniem” jednej z gałęzi gospodarki. Jak podaje Money.pl, już jutro (w środę, 18 listopada) rząd spotka się, aby omówić możliwe otwarcie sklepów meblowych.

- Decyzja o powolnym odmrażaniu branży handlowej może zapaść w środę na posiedzeniu sztabu kryzysowego - powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz przedstawicielami branży meblarskiej. W rozmowie wzięli udział między innymi prezes Black Red White Dariusz Formela, prezes Forte Maciej Formanowicz, prezes Szynaka Meble Jan Szynaka, prezes Agata Meble Grzegorz Przondziono oraz przedstawiciele takich firm jak Ikea czy Jysk.

Na spotkaniu ustalono listę dodatkowych środków bezpieczeństwa, które sklepy meblowe mogłyby wprowadzić, by zminimalizować ryzyko emisji koronawirusa SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaPrzepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaCzytaj dalej

- Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju – wyjaśniła Semeniuk.

W przypadku pozytywnej decyzji rady branża meblarska zostanie odmrożona jako pierwsza w Polsce. Inne niestety będą musiały jeszcze chwilę zaczekać, jednak jest to dobry znak.

Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzęDo sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomo, kiedy podróże na dawnych zasadach znów będą możliwe. Wielu będzie zasmuconych słowami eksperta
  2. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Kontrowersyjny pomysł armii. Szkolą owczarka niemieckiego do skoków ze spadochronem
  7. Żona Krawczyka przekazała smutną wiadomość. Fani muzyka są załamani, już go więcej nie zobaczymy na scenie?

Następny artykuł