obostrzenia mogą nie wrócić
Fot. pixabay.com/ coyot
Autor Klaudia Gaicka - 20 Czerwca 2020

Ministerstwo apeluje. Jedna rzecz ma zapewnić, że obostrzenia nie wrócą

Obostrzenia mogą trwale zniknąć, jeżeli zdecydujemy się na jeden istotny krok. Ważny apel Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Polskiego Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki niemu może być nam dużo łatwiej.

Obostrzenia towarzyszą nam już od wielu miesięcy. Choć wszyscy (z małymi wyjątkami) zdajemy sobie sprawę z ich konieczności, dla nikogo nie są one przyjemne. Zarówno praca zdalna, maseczki, jak i dystans społeczny mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze codzienne życie.

32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żył32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żyłCzytaj dalej

Obostrzenia wstrzymane dzięki aplikacji?

Jak podaje portal Webniusy.pl, pojawiło się światełko w tunelu. Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło za pośrednictwem Twittera ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Udostępniono darmową aplikację ProteGo Safe. Aplikacja ma działać nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach objętych pandemią.

– #ProteGOSafe, czyli polska aplikacja powiadamiająca o kontakcie z #koronawirus, będzie współdziałała z innymi europejskimi apkami tego typu. To kolejny powód, dla którego warto z niej korzystać. Pobierzcie ją już dziś. Jest bezpłatna i bezpieczna – czytamy w wiadomości.

Pomimo tego, że Ministerstwo określa ją jako bezpłatną i bezpieczną, wzbudza ona również wiele kontrowersji. Co najważniejsze, sam Minister Zdrowia podkreślił, że jeżeli Polacy zdecydują się korzystać z aplikacji, nie będzie trzeba wracać do obostrzeń.

– Jeśli będziemy stosowali aplikację ProteGO Safe, to nie będzie konieczności powrotu do obostrzeń – tłumaczy Łukasz Szumowski.

Podkreśla również, że jego zdaniem aplikacja może pomóc przy ograniczaniu zasięgów nowych zakażeń SARS-CoV-2.

– Bardzo dobre i szybkie narzędzie do zduszania wszystkich ognisk zachorowań na koronawirusa w zarodku – wyjaśnia Minister Szumowski.

Ministerstwo Cyfryzacji namawia do skorzystania z aplikacji szczególnie osoby, które spędzają czas ze znajomymi i rodziną. Ich zdaniem aplikacja bardzo pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

– Widzicie się w weekend ze znajomymi i rodziną? Dobrze mieć ich blisko. Zróbmy wszystko, by byli bezpieczni. Pobierzcie i korzystajcie z aplikacji #ProteGOSafe. To nic nie kosztuje, a może realnie pomóc – namawia Ministerstwo.

Aplikację możemy pobierać na różnych modelach telefonu. Jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store. Do pobrania niezbędny jest dostęp do internetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Widok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewał
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki

Następny artykuł