Już niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiada

obostrzenia będą rozszerzone
unsplash Gabriella Clare Marino
Autor Klaudia Gaicka20.10.2020

Już niedługo niektóre z obostrzeń mogą ulec znacznemu poszerzeniu. Rzecznik rządu wyjaśnia, o które dokładnie chodzi. Poruszone zostają także inne palące kwestie, jak nadchodzące święta oraz nauka zdalna w szkołach podstawowych

Rzecznik rządu zapowiedział, że już niedługo niektóre obostrzenia mogą zostać poszerzone. Prawdopodobnie zmiany będą dotyczyć obu stref. Zarówno żółtej, w której obostrzenia są znacząco lżejsze, jak i czerwonej, w której z powodu ogromnej ilości zakażeń, zalecenia są dużo bardziej rygorystyczne.

WHO przekazało fatalne wiadomości. Chodzi o lek na koronawirusa, wielu będzie załamanychWHO przekazało fatalne wiadomości. Chodzi o lek na koronawirusa, wielu będzie załamanychCzytaj dalej

Już niedługo niektóre z obostrzeń mogą ulec znacznemu poszerzeniu. Rzecznik rządu wyjaśnia, o które dokładnie chodzi. Poruszone zostają także inne palące kwestie, jak nadchodzące święta oraz nauka zdalna w szkołach podstawowych

Jak podaje portal Businessinsider.com.pl, informacje przekazane zostały dziś (20 października). Piotr Müller zapowiedział, że znaczące i konkretne decyzje zostaną podane w czwartek.

- W tej chwili analizujemy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. Decyzje będziemy uzależniać od rozwoju sytuacji, w szczególności, jeśli chodzi o zajętą liczbę łóżek i respiratorów - mówił rzecznik w Programie III Polskiego Radia.

Zaznaczył, że niektóre z obostrzeń mogą zostać poszerzone. Mowa przede wszystkim o określeniu limitów wejść do poszczególnych miejsc, czy ograniczenie funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki. Choć, jak zaznaczył, to drugie jest raczej odkładane na następne etapy, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Müller został także zapytany o kwestię nauczania zdalnego w szkołach podstawowych. Odparł, że taki wariant jest brany pod uwagę.

- Musimy najpierw ocenić, jak wygląda kwestia obniżenia mobilności obywateli po wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach ponadpodstawowych, jakie ma to przełożenie na mobilność w kraju [...] jak te dane spłyną, będziemy decydować o ewentualnych innych obszarach funkcjonowania szkół - wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystko
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Przerażająca wizjaKrzysztof Jackowski twierdzi, że wie, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Przerażająca wizjaCzytaj dalej

Podjęto także temat świąt rozpoczynających się 1 listopada. Rzecznik wyjaśnił, że pomysł zamknięcia cmentarzy w tym dniu nie spotyka się z dużą aprobatą na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rządzący zamiast tego będą raczej po prostu apelować do ludzi, aby ci, rozłożyli wizyty w czasie.

Wielu Polaków odetchnęło z ulgą, słysząc to ostatnie. My jednak także radzimy, aby zastanowić się, czy podobnego znaczenia symbolicznego nie będzie mieć wizyta na cmentarzu w innym terminie.

Profesor Gut ostrzega przed błędem, który popełnili Włosi. Wskazuje inne rozwiązaniaProfesor Gut ostrzega przed błędem, który popełnili Włosi. Wskazuje inne rozwiązaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 200 tys. samochodów w Polsce z wykrytą usterką. 1/3 z nich to auta jednej marki
  2. Energia jądrowa jednak dla Polski? Ważne porozumienie, historia dzieje się na naszych oczach
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Dariusz Gnatowski nie żyje, wszyscy znaliśmy go z roli "Boczka" ze "Świata według Kiepskich". Kiedyś prowadził "Przewodnik Włóczykija"
  6. Tragiczna sytuacja mieszkańców spalonego bloku. Potrzebują pomocy, nie mają gdzie mieszkać

Następny artykuł