obostrzenia w Czechach
pixabay.com/yacubee
Autor Natalia Niewczas - 24 Września 2020

Nowe obostrzenia dotyczące koronawirusa. Władze Czech podjęły już decyzję

Obostrzenia to coś, do czego musiał przyzwyczaić się niemal cały świat. Praktycznie od samego początku trwania pandemii ludzkość musiała uczyć się z nimi żyć. W Polsce wciąż obowiązuje między innymi nakaz zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Ostatnie najnowsze informacje dotyczące restrykcji napływają z Czech.

Obostrzenia są odpowiedzią władz Czech na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju. Zaostrzone restrykcje mają wejść w życie już w czwartek 24 września. Niezadowolonych może być wielu obywateli - zapowiadane zmiany dotyczą między innymi funkcjonowania lokali gastronomicznych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortuMinisterstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortuCzytaj dalej

Czechy zaostrzają obostrzenia

Nowe obostrzenia mają obowiązywać wszystkich obywateli już od czwartku 24 września. Na temat wchodzących w życie zmian wypowiadał się czeski minister zdrowia. Podczas konferencji prasowej podkreślał, że zaostrzone wersje obostrzeń mają obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie. Tym samym istnieje szansa, że po upływie 14 dni zostaną zniesione.

Jak podaje portal rmf24.pl, obostrzenia obejmą między innymi lokale gastronomiczne oraz dyskoteki, uznawane za miejsca sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od czwartku wszystkie restauracje, kluby czy bary będą zamykane o godzinie 22:00. Na ich otwarcie będzie trzeba poczekać do godziny 06:00 następnego dnia.

Restrykcje ograniczą również łączną liczbę uczestników do 50 dla tych imprez kulturalnych bądź sportowych, dla których nie zostały przewidziane miejsca siedzące. Zmiany dotkną także stadionów - na miejscach siedzących będzie mogło przebywać łącznie 2 tysiące widzów, będzie obowiązywał również nakaz utrzymania społecznego dystansu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Z chińskiego laboratorium wydostała się groźna bakteria. Zakażenia już liczą w tysiącach
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Dalsze zmiany w organizacji imprez kulturalnych i sportowych będą dotyczyły tych organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych - w tym przypadku nowe restrykcje ograniczą liczbę uczestników do 1000 pod warunkiem, że wszyscy zajmą miejsca siedzące. Tam, gdzie nie jest to możliwe, będzie obowiązywał limit 10 uczestników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Horror w Zakopanem. Wyszła w góry i nagle stracili z nią kontakt. Trwa dramatyczna akcja
  2. Naukowcy aż osłupieli, gdy zobaczyli najnowsze zdjęcia. Wielka Czarna dziura zrobiła coś niezwykłego
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Najgorszy sposób na trzymanie mięsa w lodówce. Jeden błąd możesz kosztować nas zdrowie

Następny artykuł