Polacy, którzy nie przestrzegają obostrzeń, muszą liczyć się z mandatem. Jego wysokość zwala z nóg

obostrzenia mandat
unsplash.com/Zoltan Tasi
Autor Natalia Niewczas23.10.2020

Nowe obostrzenia wejdą w życie szybciej, niż można by się tego spodziewać. Wszystko przez dynamicznie rozwijającą się w kraju epidemię. Tych, którzy nie będą stosowali się do nakazów i zakazów, może spotkać niemiła niespodzianka.

Dodatkowe obostrzenia to reakcja władz na pogarszającą się w Polsce sytuację epidemiologiczną. Zaostrzone restrykcje zaczną obowiązywać już od soboty 24 października, zmiany dotyczą między innymi wychodzenia z domu. Za niezastosowanie się do nowych zasad Polacy zapłacą wysoki mandat.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaAndrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaCzytaj dalej

Od soboty kolejne obostrzenia

Nowe obostrzenia wejdą w życie już w sobotę 24 października, będzie to dzień, w którym cała Polska znajdzie się w umownej strefie czerwonej. Wprowadzone zostaną między innymi regulacje dotyczące swobodnego przemieszczania się.

Jak podaje portal webniusy.com, zmiany w obostrzeniach dotyczą młodzieży do 16 roku życia. Osoby, które nie ukończyły 16 lat, między godziną 08:00 a 16:00 będą musiały przemieszczać się wyłącznie pod opieką rodzica bądź opiekuna.

Nowe obostrzenia zakładają także zawieszenie działania sanatoriów oraz zawieszenie funkcjonowania lokali gastronomicznych (z ich usług będzie można skorzystać poprzez dokonywanie zamówień “na wynos” bądź zamówienia z dowozem).

Dodatkowo rząd gorąco zaapelował do Polskich seniorów. Władze proszą o to, by osoby powyżej 70 roku życia, o ile to możliwe, nie opuszczały swoich domów.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Co tam się dzieje? Policja otoczyła posłanki, trwa protest
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Personel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiPersonel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiCzytaj dalej

Polacy, którzy nie będą stosowali się do wyżej wymienionych obostrzeń, muszą liczyć się z mandatem. Aby dowiedzieć się, o jakich kosztach mowa, Super Express postanowił skontaktować się z rzecznikiem policji.

- Mandat za nieprzestrzeganie nakazów, zakazów i ograniczeń będzie wynosił do 1000 zł - poinformował wówczas insp. Mariusz Ciarka.


Dodatkowe obostrzenia mają wpłynąć na zahamowanie rozwoju epidemii w Polsce. W piątek 23 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie ponad 13 tys. dobowych zachorowań na COVID-19. Tego samego dnia resort potwierdził śmierć 153 pacjentów.

W naszym kraju stale przybywa także ozdrowieńców. Od początku epidemii wyleczono już bowiem ponad 100 tys. osób.

Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaZabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
  2. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł