Obostrzenia - protest w Warszawie
własne
Autor Barbara Bujar - 24 Października 2020

Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu

W Warszawie trwa protest przeciwko obostrzeniom. W sobotę manifestanci wyszli na ulice, by móc publicznie zanegować najnowsze decyzje rządu. Wydarzenie zostało poparte między innymi przez Pawła Tatajno. Na miejscu doszło do interwencji policji. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć gazu.

Od soboty 24 października w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Decyzją rządu cały kraj został objęty czerwoną strefą. Obywatele muszą nie tylko zasłaniać nos i usta w każdej przestrzeni użytku publicznego, ale także przestrzegać wyznaczonych limitów i ograniczeń. To właśnie doprowadziło do sytuacji, w której wielu z nich wyszło na ulice Warszawy.

Od blisko czterech godzin w stolicy trwa protest przeciwników obostrzeń. Jak ustalili dziennikarze Radia Zet, wydarzenie zostało wcześniej zorganizowane za pośrednictwem internetu. Jednym ze współorganizatorów manifestacji jest Paweł Tatajno.

Słyszysz szumy w uszach? To objaw, którego nie należy lekceważyć, może świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiemSłyszysz szumy w uszach? To objaw, którego nie należy lekceważyć, może świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiemCzytaj dalej

Protestują przeciwko obostrzeniom. Policja użyła gazu

Protest rozpoczął się w sobotę, 24 października, około godziny 12:00 na Placu Defilad w Warszawie. Uczestnikami okazali się między innymi członkowie ruchów antycovidowych, kibice i przedsiębiorcy, którzy zgodnie z decyzją rządu musieli zamknąć lokale gastronomiczne. Każdy z nich twierdzi, że walczy o wolność.

- Marsz o wolność to marsz poparcia dla mądrej i odpowiedzialnej walki z koronawirusem – fragment opisu wydarzenia cytuje serwis internetowy Radia Zet.

W sieci pojawił się także komentarz Pawła Tatajno. Jak wspomnieliśmy, to właśnie on jest jednym z organizatorów protestu. Mężczyzna jawnie neguje postępowania rządu i popiera działania przeciwko wprowadzeniu obostrzeń.

- Dzisiaj szaleństwo i skrajna nieodpowiedzialność rządu zagraża milionom Polaków dużo bardziej niż wirus. Rząd stwarza śmiertelne zagrożenie dla państwa, dla naszego dobrobytu i naszej wolności (…) Każda osoba, która przybędzie do Warszawy daje świadectwo odpowiedzialności za państwo i miłości do Polski – napisał Tatajno.

Protest wzburzonych Polaków cały czas trwa. Na miejscu pojawiły się już patrole policji. Jak przekazał w rozmowie z TVN24 rzecznik komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego. Zmusiło ich do tego agresywne zachowanie manifestantów. Jedna osoba została poszkodowana.

- Podejmujemy zdecydowane działania wobec osób, które gromadząc się na pl. Defilad swoim zachowaniem naruszają zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii. Lekceważące i jaskrawe naruszanie przepisów to powód naszej reakcji – poinformowała stołeczna policja na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Uwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszcz
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Choć ledwie dowiedziała się, że zostanie mamą, wielkość jej brzucha sugerowała zaawansowaną ciążę. Dopiero po badaniu prawda wyszła na jawChoć ledwie dowiedziała się, że zostanie mamą, wielkość jej brzucha sugerowała zaawansowaną ciążę. Dopiero po badaniu prawda wyszła na jawCzytaj dalej

Warszawski protest cały czas relacjonowany jest w mediach społecznościowych. Transmisję na żywo umożliwia między innymi dziennikarz Chwdp.tv.

Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaZabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątków
  2. Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyć
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł