obostrzenia w Polsce
.
Autor Klaudia Gaicka - 26 Sierpnia 2020

Właśnie dziś weszło w życie nowe obostrzenie. Rząd zmienił zdanie w ostatnim momencie

Obostrzenia w naszym kraju trwają już prawie pół roku. Wiele z nich zostaje wprowadzona nagle lub błyskawicznie ulega zmianom ze względu na dynamiczną sytuację w kraju i na świecie. Nowe rozporządzenie zostało uchwalone o północy, a już dziś weszło w życie. Ekspertom się ono nie podoba.

Obostrzenia towarzyszą nam niezmiennie już od kilku miesięcy. Wiele z nich zostało wprowadzonych nagle, ponieważ sytuacja, w której znaleźliśmy się z powodu światowej pandemii SARS-CoV-2 jest bardzo dynamiczna.

Dlaczego młodzi umierają przez koronawirusa? Przedstawiono teorieDlaczego młodzi umierają przez koronawirusa? Przedstawiono teorieCzytaj dalej

Obostrzenia dotyczące lotów mają trwać krócej niż zakładano

Jak podaje portal Businessinsider.com.pl, w nocy weszło w życie nowe obostrzenie. Rządzący uchwalili je o północy. Nowe rozporządzenie dotyczy zakazów w ruchu lotniczym.

Początkowo zakaz lotów do 63 państw miał obowiązywać do 8 września. Jednak na kilka godzin przed ostatecznym uchwaleniem zdecydowano, że potrwa tylko do 1 września. Eksperci rynku lotniczego, oceniając decyzję polityków, określają ją słowami „chaos” i „gra w ruletkę".

Nowa lista państw, z których nie będzie można przylecieć bezpośrednio do Polski, niewiele różni się od wcześniejszej wersji. Jednym z czołowych państw, które „przybyło” na listę, jest Hiszpania.

- Decyzje polskiego rządu dotyczące zarządzania podróżami międzynarodowymi w trakcie pandemii od marca są podejmowane i ogłaszane w sposób chaotyczny. Projekty rozporządzeń zaczęły być wprawdzie publikowane z kilkudniowym wyprzedzeniem - w porównaniu do kilkugodzinnego jeszcze kilka tygodni temu - ale paradoksalnie to wcale nie ułatwia sytuacji, bo między projektem a ostatecznym rozporządzeniem są różnice, więc w praktyce to jeszcze jeden krok, w którym rząd wprowadza zamieszanie - komentuje Dominik Sipiński, analityk lotniczy firmy ch-aviation i Polityki Insight, w rozmowie z Business Insider Polska.

Ekspert potwierdza, że zakaz lotów z danego państwa jako środek mający ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, jest nieskuteczny, ponieważ nadal można tam latać z przesiadką.

Z kolei zdaniem Adriana Furgalskiego, wiceprezesa Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, branża lotnicza, która powinna jak najszybciej wkraczać w proces systematycznej odbudowy, staje się dla obywateli coraz bardziej irytującą i niechcianą grą w ruletkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. Żądają radykalnych zmian w prawie drogowym. Projekt ustawy już w Sejmie

Od 26 sierpnia do 1 września nie polecimy do: Bośni i Hercegowiny; Chińskiej Republiki Ludowej; Czarnogóry; Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej; Federacji Rosyjskiej; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Arabii Saudyjskiej; Królestwa Bahrajnu; Królestwa Eswatini; Meksykańskich Stanów Zjednoczonych; Państwa Izrael; Państwa Katar; Państwa Kuwejt; Republiki Argentyńskiej; Republiki Armenii; Republiki Chile; Republiki Dominikańskiej; Republiki Ekwadoru; Republiki Gabońskiej; Republiki Gwatemali; Republiki Hondurasu; Republiki Iraku; Republiki Kazachstanu; Republiki Kirgiskiej; Republiki Kolumbii; Republiki Kosowa; Republiki Kostaryki; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Republiki Mołdawii; Republiki Panamy; Republiki Peru; Republiki Południowej Afryki; Republiki Salwadoru; Republiki Serbii; Republiki Singapuru; Republiki Surinamu; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Sułtanatu Omanu; Wielkiego Księstwa Luksemburga; Wielonarodowego Państwa Boliwia oraz Wspólnoty Bahamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerza
  2. Nieznana prawda o kierowcy Kaczyńskiego. W grę wchodzą kolosalne pieniądze
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  5. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  6. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  7. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo

Następny artykuł