Obostrzenia wracają w jednym regionie
.
Autor Barbara Bujar - 27 Lipca 2020

Zapadła pila decyzja. Powrót obostrzeń w jednym z regionów Polski

Obostrzenia w gminie Głogówek wracają. Taką decyzję podjął burmistrz, kiedy dowiedział się o masowym zarażeniu na weselu, w którym uczestniczyła także lokalna społeczność. W związku z tym mieszkańcy nie będą mieli wstępu do wielu jednostek urzędowych, a pilne sprawy załatwią jedynie zdalnie. Sytuacja potrwa co najmniej do 29 lipca.

Obostrzenia w sprawie organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych jakiś czas temu zostały zmienione. Na ten moment na jednej sali równocześnie może bawić się 150 osób, które oczywiście zobowiązane są do zachowywania ostrożności. Udział w takich wydarzeniach to jednak nadal ryzyko zachorowania. Przekonali się o tym członkowie lipcowej zabawy weselnej, która odbyła się na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Dzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzjaDzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Masowe zakażenie koronawirusem na weselu. Burmistrz gminy Głogówek wprowadził obostrzenia

Jak informuje TVN24, 11 lipca na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odbyło się wesele. Wraz z obsługą na uroczystości zgromadziło się 114 osób. 89 gości pochodzi z Opolszczyzny, pozostali przyjechali z Małopolski, Śląska, a nawet z Niemiec. Choć wszystko zostało zorganizowane zgodnie z przepisami, uczestnikom zabawy nie udało się uniknąć ryzyka. Wśród gości rozprzestrzenił się koronawirus. Pozytywny wynik testu stwierdzono u 21 osób. Kilkadziesiąt pozostałych zostało poddanych kwarantannie.

Zakażenie COVID-19 stwierdzono u 21 osób. Pięć z nich pochodzi z miejscowości Biedrzychowice, która leży w gminie Głogówek. Po usłyszeniu tych wiadomości, burmistrz postanowił zareagować. Mężczyzna podjął decyzję o wprowadzeniu obostrzeń, które objęły wszystkie jednostki urzędowe w Głogówku. Sytuacja potrwa co najmniej do 29 lipca. Władze chcą być pewne, że wszystkie osoby, które miały kontakt z chorymi gośćmi weselnymi, są na pewno zdrowe.

- Z wielkim niepokojem i napięciem czekamy na wyniki badań mieszkańców naszej gminy. Na dziś mamy pięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, ale kluczowe jest potwierdzenie sieci kontaktów tych osób słowa Piotra Bujaka, burmistrza Głogówka - cytuje TVN24.

Podjęta decyzja dotyczy wszystkich jednostek urzędowych. Zawieszone zostały: dział obsługi interesantów w urzędzie miejskim, przedszkole nr 3 oraz obsługa ośrodka pomocy społecznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Dodatkowo zmieniono termin półkolonii dla dzieci, które miały odbyć się w tym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. 1400 zł świadczenia z ZUS czeka. Czas masz tylko do końca sierpnia

Wyłączenie z użycia pewnych obszarów obsługi mieszkańców ma być kierowane wyłącznie ich dobrem. Pracownicy nadal będą sprawować swoje obowiązki, jednak bedzie się to odbywać zdalnie lub przez pozostawianie informacji w skrzynkach na listy przed budynkiem urzędu miejskiego. Obostrzenia potrwają co najmniej do 29 lipca.

- Staramy się zachować zimną krew i trzeźwą, racjonalną ocenę sytuacji. Ale musimy działać w kierunku zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom - skomentował burmistrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne GIS dla szkół. Wiemy, na jakich zasadach uczniowie mogą wrócić na lekcje
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. TVP nawet nie zachowuje pozorów. Światło dzienne ujrzały zaskakujące fakty, które mówią wszystko;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł