Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał

Obostrzenia w sprawie lotów międzynarodowych uległy zmianie
.
Autor Barbara Bujar31.08.2020

Obostrzenia związane z lotami międzynarodowymi wejdą w życie już 2 września. Polacy nie będą mogli odwiedzić ponad czterdziestu krajów z całego świata. Wstrzymane zostaną także powroty naszych rodaków z tych miejsc. Jak się okazuje, na kilka dni przed wprowadzeniem zakazu, rząd zdecydował się na ważną zmianę. Lista krajów, które zostały nim objęte, zostanie zmniejszona.

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zmieniają się dynamicznie. Jeszcze niedawno zakaz lotów międzynarodowych miał obowiązywać jedynie do 26 sierpnia. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji na świecie polski rząd postanowił go jednak przedłużyć, a przy okazji zaktualizować listę krajów, do których loty będą zabronione. Mając na uwadze, że wielu Polaków wybrało się na zagraniczne wakacje, termin wprowadzenia obostrzenia przesunięto na najbliższy wtorek, 2 września. Taką decyzję wytłumaczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, którego cytuje Polska Times.

- Dajemy z dość dużym wyprzedzeniem tę listę. Turyści powinni się z tym liczyć, że możliwość powrotu może być ograniczona. Jeżeli będą przypadki, że ktoś nie zdąży wrócić do kraju, to na pewno MSZ będzie pomagał takim osobom. Jednak zawsze powtarzam: musimy się liczyć z tą niepewnością, że wyjazd zagraniczny może się skończyć powrotem do dwutygodniowej kwarantanny - mówił kilka dni temu.

Swoją karierę przypłaciła zdrowiem. Choroba zmieniła jej życieSwoją karierę przypłaciła zdrowiem. Choroba zmieniła jej życieCzytaj dalej

Obostrzenia w sprawie lotów już od 2 września. Z listy mają zniknąć dwa popularne kraje

Jak donosi RMF 24, lista krajów objętych zakazem będzie różniła się od tej, która obowiązywała Polaków do 26 sierpnia. Od najbliższego wtorku znajdą się na niej takie kraje jak między innymi Hiszpania, Albania, Rumunia i Malta. Początkowo w wykazie uwzględnione zostały także Francja i Chorwacja. Z nieoficjalnych ustaleń serwisu RMF FM wynika jednak, że te państwa zostaną z niego usunięte. Ostateczna wersja tej decyzji ma zostać jeszcze potwierdzona.

Na ten moment wiadomo, że od 2 września Polacy nie będą mogli polecieć ani wrócić z następujących krajów: Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Federacyjnej Republiki Brazylii, Królestwa Bahrajnu, Królestwa Eswatini, Królestwa Hiszpanii, Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Albanii, Argentyny, Armenii, Chile, Republiki Dominikańskiej, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Indii, Iraku, Kazachstanu, Kolumbii, Kosowa, Kostaryki, Republiki Libańskiej, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Malty, Mołdawii, Namibii, Panamy, Paragwaju, Peru, Republiki Południowej Afryki, Republiki Salwadoru, Republiki Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Wielonarodowego Państwa Boliwia, Wspólnoty Bahamów.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Od września ponownie można liczyć na zasiłek opiekuńczy. Kiedy się należy?

Sprawa lotów do Francji i Chorwacji będzie na bieżąco monitorowana. Jeśli rząd zauważy, że ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w tych krajach rośnie, wtedy zapadnie decyzja o dopisaniu ich do listy. Warto wiedzieć także, że zakaz lotów nie będzie obowiązywał samolotów wojskowych oraz tych, które wykonywać będą loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Zwolnione z obostrzenia będą także czartery wynajęte przed 1 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł