23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju

Obostrzenie dotyczące podróży do Hiszpanii już od 23 listopada
pixabay.com/eak_kkk
Autor Barbara Bujar14.11.2020

Od poniedziałku 23 listopada w życie wchodzi nowe obostrzenie. Wjazd do Hiszpanii będzie możliwy wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19. Zasada obejmie obywateli wszystkich krajów wysokiego ryzyka. Na zaktualizowanej liście znaleźli się także Polacy.

W związku z trwającą drugą falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 Hiszpania zdecydowała się na wprowadzenie nowego obostrzenia. Zasady dotyczące wjazdu do kraju obejmą wszystkich turystów przyjeżdżających z państw o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego. Wykaz obywateli został sporządzony na podstawie danych statystycznych z ostatnich 14 dni.

Jak podaje TVP Info, przy opracowywaniu listy krajów o szczególnym ryzyku epidemicznym w całej Unii Europejskiej obowiązują te same kryteria. Zgodnie z nimi na powyższym wykazie powinny znaleźć się państwa europejskie, w których w ciągu ostatnich 14 dni występowało ponad 50 przypadków zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Dodatkowo pod uwagę brany jest również fakt, że w danym kraju ponad 4 procent wszystkich przeprowadzonych testów dało wyniki pozytywne.

Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialePorażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialeCzytaj dalej

Nowe obostrzenie dla Polaków. Wjazd do Hiszpanii będzie możliwy tylko po wykonaniu testu

Oczywiście zaktualizowany hiszpański wykaz nie obejmuje jedynie krajów Unii Europejskiej. Od 23 listopada nowego obostrzenia będą musieli przestrzegać także obywatele spoza niej. Zgodnie z kryteriami na wykazie znaleźli się podróżni z państw, w których w ciągu ostatnich 14 dni testy potwierdzały zakażenie koronawirusem u ponad 150 osób na 100 tysięcy mieszkańców.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od poniedziałku 23 listopada. Według danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób obejmą obywateli 28 krajów Europy i 31 krajów spoza niej. Wśród nich znalazła się między innymi Polska.

Polacy podróżujący do Hiszpanii będą musieli dostosować się do nowego obostrzenia – co do tego nie ma wątpliwości. Od 23 listopada podczas wjazdu do kraju każdy turysta zobowiązany będzie do okazania negatywnego wyniku testu PCR. Badanie będzie musiało zostać wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii.

Aktualne wyniki badań testu na koronawirusa będą musieli posiadać przy sobie turyści podróżujący drogą lotniczą lub morską. Kontrole nie mają być przeprowadzane na dworcach kolejowych oraz autobusowych. Za brak wymaganego dokumentu obywatele ujęci w wykazie – w tym Polacy – będą mogli otrzymać surową karę. Jej koszt wyniesie od 3 do 60 tysięcy euro.

W przypadku nałożenia kary hiszpańskie służby skierują także poszczególnego turystę na badania w Hiszpanii. Według ustaleń TVP Info karne szczegóły obostrzenia dla osób nieposiadających aktualnych wyników testu nie zostały jednak ujęte w dzienniku ustaw.

Oprócz obowiązku wykonania testu przez podróżujących do Hiszpanii nowe obostrzenie zawiera jeszcze jeden wymóg. Wszyscy turyści przybywający do kraju drogą lotniczą będą musieli wypełnić specjalny formularz sanitarny, który dostępny jest w internecie. Znajdzie się w nim między innymi pytanie o wynik testu PCR.

W formularzu podróżującego wygenerowany zostanie także kod QR. Będzie on konieczny do okazania na lotnisku po przyjeździe. Powyższe wymagania nie będą dotyczyć osób przejeżdżających przez Hiszpanię tranzytem.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

- Agencje podróży, operatorzy turystyczni, lotnicze i morskie firmy transportowe mają obowiązek informowania pasażerów o konieczności posiadania testu PCR z wynikiem negatywnym przed rozpoczęciem podróży do Hiszpanii – informuje TVP Info.

Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaPrzez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie
  2. Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesienia
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Intruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiać
  7. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

Następny artykuł