odchudzanie za pomocą magicznych tabletek może skończyć się tragicznie
unsplash_Volkan Olmez
Autor - 14 Lutego 2020

Tabletki na odchudzanie mogą być niebezpieczne. 21-latka zmarła przez ich przedawkowanie

Odchudzanie to trudny temat. Dzieje się tak nie tylko ze względu na to, że wymaga od nas niemałej pracy nad sobą. Wraz z myślą o swoich niedoskonałościach pojawia się potrzeba jak najszybszego osiągnięcia idealnej wagi. W takiej sytuacji trudno jest zdystansować się do super środków na odchudzanie. Tajemnicze tabletki skusiły 21-letnią Brytyjkę, jednak skutki okazały się tragiczne.

Odchudzanie kojarzymy z wymagającym wielu wyrzeczeń procesem. Prawda jest jednak taka, że możemy zdrowo schudnąć bez diety cud, modnych superfoods, lub katowania się ćwiczeniami. Niemniej jednak zdrowe odchudzanie wymaga czasu, co często prowadzi do powstawania frustracji.

Niecierpliwość związana z ciągłym czekaniem na efekty w połączeniu z kompleksami może prowadzić do zaburzeń odżywiania. Anoreksja, bulimia i ortoreksja są efektem ogromnej presji społecznej pojawiającej się w krajach zachodnich. Jedną z ofiar bulimii jest Eloise Parry, 21-letnia Brytyjka, która zmarła w wyniku zażycia trujących tabletek.

Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważObjaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważCzytaj dalej

Odchudzanie przy pomocy podejrzanych tabletek może mieć tragiczne konsekwencje

Jak podaje portal zywienie.abczdrowie.pl, cierpiąca na bulimię Eloise Parry postanowiła kupić przez internet tabletki na odchudzanie. Suplementy miały pomóc jej w walce z kilogramami. Niestety, oprócz środków wspomagających metabolizm, zawierały 2,4-Dinitrofenol, związek chemiczny używany do konstrukcji bomb w trakcie I wojny światowej. Brytyjka zażywała duże ilości tabletek, nie wiedząc, że zawierają bardzo groźną substancję. W efekcie powoli zatruwała swój organizm, co okazało się tragiczne w skutkach. Okazało się, że tabletki uszkodziły wiele narządów wewnętrznych, doprowadziły do śpiączki i ostatecznie zatrzymania akcji serca.

Jak zeznał prokurator zajmujący się sprawą, dziewczyna umierała w męczarniach. Śledztwo wykazało, że za sprzedaż tabletek odpowiedzialny jest 32-latek z Gosport w hrabstwie Hampshire. Mężczyzna został zatrzymany w związku z zarzutem popełnienia zabójstwa. Czeka go rozprawa sądowa, w czasie której zapadnie wyrok. Według aktu oskarżenia 32-latek miał kupić niebezpieczną substancję w fabryce w Chinach, a następnie zamknąć ją w kapsułkach. Sprzedawał ją jako lek na odchudzanie ludziom na całym świecie. 2,4- Dinitrofenol to substancja, której nie zawierają żadne lekarstwa ani suplementy diety, ponieważ jest silnie trująca dla ludzi. Pierwsze objawy zatrucia 2,4- Dinitrofenolem to obrzęk płuc i gorączka. Dla osób z zaburzeniami odżywiania substancja jest wyjątkowo groźna, ponieważ jej działanie jest większe u szczupłych osób.

Według specjalistów w genezie zaburzeń odżywiania istotną rolę odgrywają czynniki społeczne. Bulimia występuje znacznie częściej w krajach uprzemysłowionych, o wysokim standardzie życia. W naszej kulturze trudno o racjonalne podejście do kwestii wagi, gdyż zarzuca się nas obfitością różnych produktów spożywczych i zachęca do bycia szczupłym. Z jednej strony słyszymy, że szczęście zapewni nam tabliczka czekolady, z drugiej zaś, że idealna sylwetka jest drogą do sukcesu. Ważne, by w tym wszystkim mieć na uwadze swoje zdrowie i przede wszystkim akceptować swoje niedoskonałości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Siniaki, krwiaki, połamane kości i nieleczone choroby. Wyniki oględzin ciała Violetty Villas przerażają, tylko dla osób o mocnych nerwach

Następny artykuł