Starasz się schudnąć, ale nie udaje ci się osiągnąć efektów? Być może popełniasz 5 podstawowych błędów

odchudzanie błędy
pixabay.com/happyveganfit
Autor Natalia Niewczas16.11.2020

Odchudzanie, by było skuteczne, powinno iść w parze ze zdrowymi nawykami. Zaliczamy do nich między innymi odpowiednią ilość snu na dobę czy codzienne jedzenie śniadań. Pomijając wyżej wspomniane nawyki, oddalamy od siebie upragniony rezultat.

Dla wielu osób odchudzanie oznacza głównie rezygnację z posiłków. To jeden z najczęściej popełnianych błędów wśród tych, którzy pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. O prawidłowe BIM warto się zatroszczyć - należy to jednak zrobić z uwzględnieniem kilku podstawowych, zdrowych zasad, w tym codziennym spożywaniem śniadań. Pomijanie tego posiłku jedynie “zachęca” bowiem organizm do gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnujeNowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnujeCzytaj dalej

5 najczęstszych błędów popełnianych podczas odchudzania

Rezygnacja ze śniadań to pierwszy z pięciu podstawowych błędów popełnianych podczas odchudzania. Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Jak podaje portal onet.pl, zdrowe śniadanie to filar zdrowego odchudzania. Daje energię na cały dzień - bez niego organizm zaczyna “martwić się” o brak kalorii na nadchodzące godziny, w wyniku czego magazynuje niechcianą tkankę tłuszczową. Tym sposobem osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego.

W zdrowym odchudzaniu nie mniej ważny jest zdrowy wypoczynek. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednią ilość godzin, jaką przeznaczamy na senne marzenia. Brak wystarczającej ilości snu spowalnia metabolizm - nie jest to jednak jedyny powód, by, odchudzając się, zadbać o regularność.

Brak stałych godzin snu sprzyja podjadaniu. Zmęczeni, niewyspani i pozbawieni energii, będziemy bardziej skłonni sięgnąć po niezdrową przekąskę, która znajduje się w zasięgu ręki - dające krótkotrwały zastrzyk energii paluszki, chipsy czy słodycze.

W zdrowym odchudzaniu równie ważne jest odpowiednie balansowanie ilością spożywanego pokarmu. Najczęstsze błędy w tym aspekcie to zbyt mała ilość jedzenia lub zbyt mała ilość przyjmowanych kalorii.

Zbyt ubogie posiłki są doskonałym zapalnikiem do podjadania (w dodatku niezdrowych przekąsek). Podobnie za mała ilość dziennych kalorii; bez dostarczania ich minimalnej ilości (niezbędnej do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych) o wiele łatwiej sięgnąć po tłusty, nieplanowany posiłek w późniejszym czasie.

Zbyt mała ilość kalorii działa tak samo, jak omijanie śniadań. Organizm, chcąc przygotować się na “ciężkie czasy”, będzie skrzętnie magazynował to, co dostanie, w postaci niechcianej tkanki tłuszczowej.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu choroby
2.Mamy potwierdzenie, zacznie się już w środę, dokładnie o 18:00. Całkowity paraliż, ogromne utrudnienia
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Z wiekiem coraz bardziej dokucza ci bezsenność? Wiemy, jak przywrócić naturalny rytm snuZ wiekiem coraz bardziej dokucza ci bezsenność? Wiemy, jak przywrócić naturalny rytm snuCzytaj dalej

Warto przypomnieć, że odchudzanie nie oznacza odmawiania sobie wszelkich ulubionych przekąsek i słodyczy. W odchudzaniu kluczowe znaczenie ma bowiem umiar i odpowiedni balans menu.

Odchudzanie nie uda się również bez aktywności fizycznej. Ćwiczenia nie tylko pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale i będą stanowiły naturalną część profilaktyki nowotworów czy innych zagrażających życiu człowieka chorób.

Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadnaInternauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadnaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych
  2. Skrócą podróż pociągiem z 3 godzin do 30 minut. Niewiarygodna technologia Koreańczyków, Polskę przejechałbyś w godzinę
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Joanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawo
  7. Wicepremier ujawnił, czy mamy spodziewać się kolejnych obostrzeń. Polki i Polacy długo czekali na podobną wiadomość

Następny artykuł