Odchudzanie wspomagane tabletkami może być dla nas niebezpieczne
fot. pixabay.com/Ajale
Autor Karol Zaborowski - 18 Listopada 2019

Czy warto brać tabletki odchudzające? Ich efekty uboczne mogą być dla nas opłakane w skutkach

Odchudzanie powinno wiązać się ze zmianami dotyczącymi naszej diety oraz większą aktywnością fizyczną. Niestety niektórzy wolą iść na skróty, a to wiązać się może z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jak to często bywa w życiu, nie ma nic za darmo.

Odchudzanie może zająć naprawdę duże ilości czasu i wysiłku. Jednak wiele osób decyduje się na podjęcie tego swoistego wyzwania, aby zadbać nie tylko o swój wygląd, ale i zdrowie. Niestety nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Z tego też względu osoby zmagające się z dodatkowymi kilogramami decydują się na wspomaganie swojej diety poprzez zażywanie tabletek odchudzających.

Nie da się ukryć, że specyfiki dostępne na rynku mogą nam pomóc w walce z nadwagą, jednak trzeba pamiętać, że takie pójście na skróty, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Każdy tego typu środek ma zarówno swoje wady, jak i zalety, a niestety często skutki uboczne ich zażywania przyćmiewają utratę kilku centymetrów w obwodzie naszego brzucha.

Wystarczą 4 migdały każdego ranka. 6 powodów, które powinny przekonać każdego do ich jedzeniaWystarczą 4 migdały każdego ranka. 6 powodów, które powinny przekonać każdego do ich jedzeniaCzytaj dalej

Odchudzanie przy użyciu tabletek, czy warto?

Warto zaznaczyć, że jak na razie nie ma dostępnych żadnych magicznych tabletek, które wspomogą nasze odchudzanie i w żaden sposób nie wpłyną na nasz organizm. Oczywiście można korzystać z tego typu specyfików, ale ich zażywanie powinno być szczegółowo skonsultowane ze specjalistą w postaci, chociażby dietetyka. W przeciwnym razie możemy sobie wyrządzić poważną szkodę.

Jednym z powszechniejszych problemów, które pojawiają się w czasie przyjmowania tabletek odchudzających, jest bezsenność. Wiele dostępnych na rynku preparatów zawiera substancje pobudzające, przez co mamy więcej energii na zaplanowane treningi. Niestety w połączeniu z piciem kawy, mogą powodować problemy z zasypianiem, a nawet bezsenność.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, dłuższe przyjmowanie tego typu środków może prowadzić do poważnych problemów z wątrobą oraz nerkami. W skrajnych przypadkach może się nawet pojawić niewydolność tych organów. Jednym z częstych objawów jest także biegunka, która utrzymywać się może nawet kilka dni. W takim wypadku powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Skutkiem ubocznym, na który uskarża się wiele osób, jest również ból głowy, a także podwyższone tętno. W przypadku osób z utajonymi chorobami kardiologicznymi mogą one o sobie dać znać właśnie po zażyciu pigułek odchudzających. Z tego też względu warto przeanalizować, czy faktycznie są one nam potrzebne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Specjaliści nie mają wątpliwości. Wafle ryżowe wcale nie są dla nas zdrowe
  2. 8 powodów, dla których warto korzystać z imbiru. Niektóre z nich mogą zaskoczyć
  3. Prosty przepis na herbatę, która leczy choroby zatok i gardła. Każdy może ją przyrządzić w swoim domu
  4. Nie tylko syrop z cebuli działa jak naturalny antybiotyk. Również burak sprawdzi się jako domowe lekarstwo

Następny artykuł