Odchudzanie może być łatwiejsze, jeśli uwzględnimy w diecie ciecierzycę
unsplash_Deryn Macey
Autor Aneta Młodawska - 26 Marca 2020

Reguluje ciśnienie oraz chroni przed tyciem. Stanowczo zbyt rzadko gości na naszych stołach

Odchudzanie wielu z nas kojarzy z drogimi superfoods czy "cudownymi" tabletkami spalającymi tłuszcz. Okazuje się jednak, że efektywne odchudzanie może odbywać się zarówno w sposób zdrowy, jak i tani. Istnieje bowiem produkt, który spala tkankę tłuszczową, chroni przed tyciem i kosztuje zaledwie kilka złotych. Mowa tu o ciecierzycy, której wpływ na zdrowie potwierdziły liczne badania.

Odchudzanie może się odbywać bez diety cud, cateringu dietetycznego czy katorżniczych treningów na siłowni. Ważne jest, żeby w trakcie odchudzania przede wszystkim pamiętać o swoim zdrowiu i wybierać taką dietę, dzięki której unikniemy niedoborów potrzebnych składników odżywczych.

Ciecierzyca jest produktem, który nie dość, że kosztuje niewiele, to dodatkowo chroni przed tyciem i wspomaga proces spalania tłuszczu. Oprócz działania poprawiającego sylwetkę ciecierzyca obniża także ciśnienie krwi i reguluje poziom cholesterolu. Jej prozdrowotne działanie zostało potwierdzone badaniami.

Lekarze będą mogli odstąpić od leczenia osób z koronawirusem. Zaskakujące doniesienia z NiemiecLekarze będą mogli odstąpić od leczenia osób z koronawirusem. Zaskakujące doniesienia z NiemiecCzytaj dalej

Odchudzanie może być znacznie łatwiejsze, jeśli uwzględnimy w swojej diecie ciecierzycę

Ciecierzyca, znana także jako groch włoski jest rośliną strączkową, której właściwości zdrowotne docenianie są od dawna. W kuchni arabskiej ciecierzycę wykorzystuje się do przyrządzenia słynnych falafeli czy humusu, w Egipcie zaś cieciorka, ze względu na swoje pobudzające działanie traktowana jest jako afrodyzjak.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, ciecierzyca to doskonałe źródło wartościowego białka i błonnika. Zawiera także wiele witamin, w tym m.in. C, K, A, B, kwas foliowy, oraz cenne minerały, takie jak żelazo, magnez, cynk, potas. Co ważne, produkt ten zawiera mało tłuszczu i według niektórych specjalistów nie chłonie ona zanieczyszczeń z gleby.

Wpływ ciecierzycy na zdrowie potwierdziły badania. Obniża ona bowiem ciśnienie i poziom tzw. złego cholesterolu, zapobiega anemii, a także poprawia pracę jelit. Ponadto ze względu na niski indeks glikemiczny dozwolona jest w diecie cukrzycowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Liczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełom

2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć

Badania przeprowadzone przez kanadyjskich naukowców wykazały, że regularne spożywanie roślin strączkowych pozwoliło schudnąć uczestnikom eksperymentu średnio o 0,34 kg w czasie sześciu tygodni. Warto dodać, że badani nie wprowadzili żadnych diet odchudzających, nie zmniejszyli też porcji swoich posiłków. Co ciekawe, naukowcy są zdania, że spożywanie roślin strączkowych chroni przed ponownym przytyciem.

Odchudzające działanie ciecierzycy i roślin strączkowych może wiązać się z tym, że doskonale zaspokajają one głód i sprawiają, że człowiek czuje się najedzony przez długi czas. Jest to ważne w procesie odchudzania, gdyż to właśnie podjadanie jest jednym z podstawowych przyczyn niepowodzeń w staraniach o szczupłą sylwetkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  2. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Następny artykuł