Ministerstwo Zdrowia podało pierwsze objawy odwodnienia
.
Autor Natalia Niewczas - 10 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Wczesne objawy, których nie wolno lekceważyć

Odwodnienie to stan zagrażający zdrowiu człowieka. Chociaż głównie kojarzy się z wysokimi, wakacyjnymi temperaturami, może wystąpić również w pozostałych porach roku. Do niepożądanej utraty wody doprowadza nie tylko żar lejący się z nieba, ale także wystąpienie niektórych dolegliwości.

Odwodnienie to stan spowodowany znaczną utratą zarówno wody, jak i elektrolitów w ciele człowieka. U dzieci zmiany te postępują znacznie szybciej, niż u osób dorosłych, przez co to właśnie najmłodsi są najbardziej narażeni na doznanie poważnego uszczerbku na zdrowiu. Z powodu towarzyszącej letnim miesiącom upalnej pogody wakacje to czas, by w szczególny sposób zatroszczyć się o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. "Radzę zastanowić się, nad swoim zdrowiem psychicznym"Czytaj dalej

Pierwsze objawy odwodnienia

Ryzyko odwodnienia wzrasta w upalne dni - właśnie wtedy organizm intensywnie się poci, co stanowi naturalny mechanizm ochładzający. Nie każdy jednak wie, że utratę płynów w ciele człowieka powodują także biegunki i wymioty, a nawet gorączka.

O potencjalnym ryzyku związanym z odwodnieniem donosi za pomocą mediów społecznościowych Ministerstwo Zdrowia. Jak informuje na oficjalnym profilu na Tweeterze ministerstwo, ten groźny dla zdrowia stan można rozpoznać dzięki obserwacji własnego ciała.

Wśród wczesnych objawów świadczących o odwodnieniu wyróżniamy przede wszystkim ból lub zawroty głowy, a także zmęczenie. O niewłaściwym nawodnieniu poinformuje również uczucie suchości w ustach i nosie, wysuszenie skóry bądź nawracające skurcze mięśni.

Oczywistym objawem odwodnienia będzie silne pragnienie, a także, o czym już nie każdy wie, zmiana koloru moczu. Uryna osoby odwodnionej będzie zauważalnie ciemniejsza.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażają
2. Drakońska kara od UOKiK dla Biedronki. 115 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd

Odwodnienie to niebezpieczny dla zdrowia człowieka stan - pacjent, u którego doszło do znaczącej utraty płynów, powinien jak najszybciej zareagować. Powikłania odwodnienia mogą być naprawdę poważne. Jeżeli poziom nawodnienia organizmu nie zostanie w porę ustabilizowany, osobie odwodnionej grozi między innymi wystąpienie drgawek lub utrata przytomności.

Dostarczanie ciału wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia skutecznie zapobiega odwodnieniu. Warto wspomnieć, że w upalne dni dobre źródło wody stanowią także owoce takie jak arbuz czy melon, które nie tylko uzupełnią płyny w organizmie, ale i dostarczą mu solidną porcję cennych składników odżywczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł