Ognisko korona wirusa w lubelskim
unsplash.com/ engin akyurt
Autor Klaudia Gaicka - 20 Września 2020

Nowe ognisko koronawirusa. Wojewoda wydał specjalny apel

Ognisko koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto w jednym z województw. Tamtejszy wojewoda wydał specjalny apel. Każdy obywatel powinien się z nim zapoznać i wziąć sobie do serca. Polityk radzi, jak powinniśmy działać.

Ognisko koronawirusa SARS-CoV-2 stanowi poważne zagrożenie dla całej lokalnej społeczności. Bardzo często skutkuje przeniesieniem danego regionu do tzw. żółtej lub czerwonej strefy. Duża liczba nowych zakażeń powoduje wzrost zagrożenia epidemicznego i jest wskazaniem do wprowadzenia różnego rodzaju obostrzeń i zaleceń.

Powody rekordowego wzrostu zachorowań. Eksperci zabrali głosPowody rekordowego wzrostu zachorowań. Eksperci zabrali głosCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa SARS-CoV-2 w lubelskim. Wojewoda ma pilny apel

Jak podaje portal Rmf24.pl, wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim zakażonych koronawirusem jest 66 osób – 36 pracowników i 30 wychowanków.

- Pobiliśmy rekord w woj. lubelskim - 122 osoby (zakażone - przyp. red. Rmf24). Związane jest to z sześcioma rozwojowymi ogniskami. Największym jest ognisko w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim - podsumował Sprawka na briefingu prasowym, zorganizowanym w Lublinie.

Przebadano łącznie 137 osób, 273 zostały objęte kwarantanną. Niestety źródło COVID-19 nie jest jeszcze dokładnie sprecyzowane. Wojewoda jednak uspokoił, większość pracowników nie ma objawów chorobowych.

- Tylko cztery osoby spośród pracowników są hospitalizowane. Żadna z tych osób nie jest w stanie wymagającym wspomagania przez respirator - wyjaśnił.

Wojewoda wyjaśnił, że wzrost zakażeń są czymś, z czym niestety trzeba się liczyć. Wystosował do ludzi ważny apel. Dotyczy on tego, w jaki sposób powinniśmy się zachowywać, aby nie rozszerzać zagrożenia epidemicznego.

- Nie czekajmy na to, że znajdziemy się w żółtej czy czerwonej strefie. [...] Nie czekajmy na te nakazy administracyjne. Weźmy przykład ze społeczeństwa szwedzkiego, które nie musi mieć rozporządzeń, zakazów, nakazów, samo z własnej woli podejmuje tego typu przeciwdziałanie. To jest jedyna droga, żeby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa - poprosił wojewoda.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

Bilans dla województwa lubelskiego jest stosunkowo pozytywny. Śmiertelność w tym regionie wynosi 1,58 proc., w porównaniu np. z woj. mazowieckim, w którym wynosi 3,96 proc. jest to niższy wynik. Łącznie do tej pory (do dnia 19 września) zaraziło się tam 2 083 pacjentów, z czego 1 655 wyzdrowiało, 395 wciąż walczy z chorobą, a 33 niestety zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści uciekali przerażeni. Nagranie z lotniska, którego nie da się wyrzucić z pamięci
  2. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Trick Gessler sprawi, ze rosół będzie klarowny. Gwiazda ma jeszcze 1 cenną radę

Następny artykuł