Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dziecka

ognisko koronawirusa Polska
pixabay.com/HubertPhotographer
Autor Natalia Niewczas22.11.2020

Do mediów docierają niepokojące informacje, w jednym z regionów Polski pojawiły się nowe ogniska koronawirusa. O zaistniałym zagrożeniu epidemiologicznym poinformował podkarpacki sanepid. Zakażenia pojawiły się między innymi w Domu Dziecka i szpitalu psychiatrycznym.

Nowe ogniska koronawirusa w województwie podkarpackim. Zagrożenie epidemiologiczne zidentyfikowano między innymi w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Handzlówce, szpitalu w Żurawicy i Domu Dziecka w Żyznowie. Informacje dotarły do mediów w niedzielę 22 listopada.

Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczeniePrzyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenieCzytaj dalej

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Informacje dotyczące nowych ognisk koronawirusa przekazała rzeczniczka tamtejszego sanepidu. Dorota Gibała potwierdziła, że 703 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pochodzą z 25 powiatów.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, jednym z nowych ognisk koronawirusa jest Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w Handzlówce zlokalizowany w powiecie łańcuckim. Testy potwierdziły infekcję u 31 pacjentów zakładu oraz 3 pracowników.

Pozytywne wyniki testu otrzymali również pracownicy Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy w powiecie przemyskim. Zakażonych jest 5 osób.

Innym ogniskiem koronawirusa stał się Dom Dziecka w Żyznowie (powiat strzyżowski). Zakażonych jest łącznie 8 osób (4 wychowanków oraz 4 wychowawców).

Niestety uaktywniły się również starsze ogniska koronawirusa. Wśród nich znajduje się Dom Pomocy Społecznej w Wysocku (powiat jarosławski) - obecnie zakażonych jest tam 27 mieszkańców oraz 10 pracowników.

Trudna sytuacja epidemiologiczna jest także w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie (31 zakażeń), w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu (23 przypadki zachorowania) czy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli (9 zakażonych osób).

Dzisiaj grzeje: 1.Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
2.Wigilijne spotkania tylko do 5 osób. Rząd opublikował wytyczne na Boże Narodzenie
3.Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom

Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyJuż niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyCzytaj dalej

W niedzielę 22 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 703 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie podkarpackim. Jednocześnie resort potwierdził zgon 33 pacjentów z tego regionu.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce niebezpiecznym patogenem zaraziło się ponad 861 tys. osób. Stale przybywa także ozdrowieńców - w naszym kraju wyleczono ponad 423 tys. pacjentów.

Tragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemTragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ferie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robić
  2. Niewiarygodna oferta sieci Morele. Nowa konsola "za grosze", wiemy jak zdobyć
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Ciężarna suczka wbiegła do szpitala. Chciała ostrzec pacjentów, niestety sama ucierpiała
  7. 25-letnia kobieta tyła w porażającym tempie. W jej brzuchu lekarze dokonali wstrząsającego okrycia, aż włos się jeży

a

Następny artykuł