ognisko koronawirusa na obozie
fot. https://unsplash.com/ Davor Denkovski
Autor Natalia Niewczas - 29 Sierpnia 2020

Nowe ognisko koronawirusa. Przybywa zarażonych

Ognisko koronawirusa rozpoznane w województwie warmuńsko-mazurskim. Do zachorowań przyczyniło się duże zainteresowanie turystyczne regionem pełnym jezior. Na wodne kąpiele dali skusić się uczestnicy jednego z wakacyjnych obozów. Teraz przebywają na kwarantannie.

Ognisko koronawirusa zepsuło humory uczestników obozu sportowego. Trudno mówić o szoku - podobne sytuacje w okresie urlopowym były bowiem do przewidzenia. Wysokie, sprzyjające kąpielom letnie temperatury okazały się zbyt silną pokusą, co pozostawiło koronawirusowi szerokie pole do popisu.

Minister zdradził szczegóły kolejnego obostrzenia. Polacy się wścieknąMinister zdradził szczegóły kolejnego obostrzenia. Polacy się wścieknąCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa na letnim obozie

Ten wakacyjny wyjazd zakończył się z przytupem - w województwie warmińsko-mazurskim rozpoznano kolejne ognisko koronawirusa. Obóz odbywał się w Wilkasach koło Giżycka. O zaistniałym zagrożeniu epidemioloicznym poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, całe zamieszanie zaczęło się od wystąpienia objawów zakażenia u jednego z uczestników. Niedługo potem chorobę COVID-19 potwierdziły badania laboratoryjne. Kolejnych informacji udzielił warmińsko-mazurski inspektor sanitarny.

- Był to przedostatni dzień tego obozu, więc nie rozwiązywaliśmy obozu, jego uczestnicy w naturalny sposób pojechali do domów - wyjaśnił Janusz Dzisko.


Aż 27 osób (uczestnicy obozu i opiekunowie) zostało objętych obowiązkową kwarantanną. Do tej pory zakażenie COVID-19 rozpoznano u 6 z nich. Statystyka wciąż może ulec zmianie.

Tegoroczne wakacje zapewniły Polakom przejażdżkę prawdziwym, emocjonalnym rollercoasterem, co z pewnością nie było wymarzoną letnią atrakcją urlopowiczów. W sierpniu jeden za drugim padały kolejne pandemiczne rekordy, największy dzienny przyrost odnotowano w piątek 21 sierpnia (903 nowe zakażenia).

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętać
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Dnia 28 sierpnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 791 nowych zachorowań na koronawirusa. Resort doniósł również o 8 kolejnych spowodowanych COVID-19 zgonach. Statystyki pokazują, że w Polsce od marca 2020 roku z koronawirusem łącznie zmierzyło się już ponad 65 tysięcy pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
  2. Nie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemy
  3. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Zagrożenie dla zdrowia i życia
  4. Koronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentów
  5. Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rząd
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł