okulary sposoby
unsplash.com/Charles Deluvio
Autor Natalia Niewczas - 17 Listopada 2020

Zaparowane okulary? Kilka prostych domowych sposobów rozwiąże problem

Zaparowane okulary to powracający problem. W czasach pandemii pole widzenia często zawęża nie tylko nagła zmiana temperatury, ale również konieczna obecnie maseczka. Pomocne okazuje się zastosowanie gliceryny oraz mydła.

Każdy, kto choć raz jednocześnie miał na sobie i maseczkę i okulary doskonale wie, że to połączenie znacznie utrudnia rozeznawanie się w otoczeniu. Para gromadzi się na szkłach błyskawicznie, czasem wystarczy do tego zaledwie kilka oddechów. Tymczasem ograniczenie widoczności może być nie tylko uciążliwe, ale i potencjalnie niebezpieczne.

By uniknąć problemu zaparowanych okularów, warto sięgnąć po domowy sposób.

Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęOlaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęCzytaj dalej

Z problemem zaparowanych okularów skutecznie rozprawi się mydło i gliceryna

W walce z problemem zaparowanych okularów nieoceniona może okazać się pomoc mydła i gliceryny. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zadbać o to, by widoczność nie była ograniczona, zwłaszcza podczas przebywania na zewnątrz.

Jak podaje portal onet.pl, do zastosowania wyżej wspomnianych sposobów niezbędne są ściereczki do okularów. Najlepiej obejdą się ze szkłami ściereczki z mikrofibry - nie zarysują delikatnej powierzchni szkieł.

Pierwszym sposobem na pozbycie się problemu zaparowanych okularów jest użycie gliceryny. Jest ona dostępna w niemal każdej aptece.

Na każde ze szkieł należy nałożyć 3 krople gliceryny. Następnie trzeba wetrzeć glicerynę z użyciem ściereczki do okularów.

Później należy wypolerować szkła z użyciem suchej, nowej ściereczki. Warto pamiętać o tym, by nałożyć glicerynę z każdej strony szkieł.

Gliceryna powinna skutecznie zwalczyć problem parujących okularów. Ma jednak działanie tymczasowe - gdy zostanie wytarta, należy powtórzyć cały proces.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Rzecznik ujawnił, co czeka Polaków pod koniec tygodnia. Kluczowe decyzje zapadną lada moment
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. "Sytuacja jest unormowana na bardzo złym poziomie"Czytaj dalej

Inny sposób na zaparowane okulary uwzględnia użycie mydła. Należy postąpić podobnie, jak w przypadku gliceryny - rozprowadzić niewielką ilość mydła w płynie po obu stronach szkieł i dokładnie wypolerować czystą ściereczką z mikrofibry.

Dzięki temu okulary powinny przestać parować przy nagłych zmianach temperatury otoczenia. Podobnie jak w przypadku gliceryny, sposób uwzględniający użycie mydła należy w razie potrzeby zastosować ponownie.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszego
  2. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Koniec, nasi sąsiedzi zakazali hodowli kur klatkowych. A w Polsce wciąż cierpi ponad 41 mln zwierząt
  7. Agata Duda wydała nagłe oświadczenie. Pierwsza Dama zabrała głos w sprawie ciąż

Następny artykuł