Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę

Olaf Lubaszenko
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 18.11.2019 Uroczysta premiera komedii Akt rownolegly w Teatrze Capitol n/z: LUBASZENKO OLAF
Autor Natalia Niewczas17.11.2020

Olaf Lubaszenko podjął decyzję, która odmieniła jego życie. Mężczyzna przeszedł niesamowitą metamorfozę; jak podają media, zrzucił 80 zbędnych kilogramów. Zdrowiu aktora zagrażała nie tylko otyłość, ale i problem natury psychicznej.

Olaf Lubaszenko zmagał się z nadwagą od dawna. Kilka lat temu, bo w 2014 roku, ważył 165 kilogramów przy wzroście 179 cm. Jak przyznaje sam Olaf Lubaszenko, w jego przypadku z otyłością ściśle łączyła się poważna choroba.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

Olaf Lubaszenko dąży do odzyskania zdrowia

Widzowie doskonale znają postać Olafa Lubaszenki z filmu pod tytułem “Krótki film o miłości” czy “Psy”. Nie każdy jednak wie, że aktor zmagał się z depresją.

Jak podaje portal gwiazdy.wp.pl, już w 2014 Olaf Lubaszenko wspominał o tym, że w jego przypadku depresja i otyłość łączą się ze sobą. Udzielał wówczas wywiadu dla tygodnika “Newsweek”.

- Moja waga jest objawem, a nie przyczyną. Z przyczyną sobie poradziłem. Tyle że naprawdę nie ma znaczenia, co było pierwsze - depresja i otyłość to upiorne siostry bliźniaczki.

Świetnie ze sobą zgrane i dopasowane. Mają jeszcze dwójkę rodzeństwa: to cukrzyca i bezdech senny - mówił Olaf Lubaszenko.


Depresja i nadwaga zdecydowanie nie służyły zdrowiu aktora. W rozmowie z Radiem Zet relacjonował, że w pewnym momencie niewiele dzieliło go od podjęcia trudnej decyzji o zoperowaniu żołądka.

- Byłem u bariatry. Byłem nawet o krok od operacji, ale zazwyczaj, kiedy zaczynam zabierać się do tematu operacji, następuje taki efekt strachu, organizm się mobilizuje i zaczyna chudnąć - opowiadał aktor.


Olaf Lubaszenko doczekał operacji, ale nie żołądka - w sierpniu przeszedł zabieg na kolano. W międzyczasie stan jego zdrowia uległ znacznej, widocznej gołym okiem poprawie.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaPrzepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaCzytaj dalej

Dziś aktor prezentuje nową wersję samego siebie. Zdjęcia ukazujące nową odsłonę swojej osoby zamieszcza między innymi na oficjalnym profilu Instagramie.

Metamorfoza w tym przypadku nie oznacza jednak końca obcowania ze zdrowymi nawykami. Olaf Lubaszenko przypominał swoim obserwującym o Światowym Dniu Cukrzycy, zachęcając tym samym do rezygnacji z nadmiernego spożywania cukru.

Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzęDo sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw
  2. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Miał dość cierpienia niewinnego psa. Adoptował owczarka, który ważył ok. 70 kg i zaczął go odchudzać
  7. Niespodziewana konferencja w kancelarii premiera. Polkom i Polakom przekazano pilną wiadomość

Następny artykuł