ONZ wydało apel, dotyczy również COVID-19
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 12 Lipca 2020

Bardzo ważne ostrzeżenie ONZ. Każdy powinien się z nim zapoznać

ONZ apeluje do ludzi z całego świata. Jeżeli nic nie zrobimy, sytuacja na świecie będzie z dnia na dzień coraz gorsza. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, które zapewnią lepszą przyszłość nam oraz naszym dzieciom.

ONZ apeluje do ludzi z całego świata. Według organizacji konieczna jest zmiana naszego zachowania. W przeciwnym wypadku epidemia wirusa SARS-CoV-2 może być tylko jedną z wielu.

Eksperci twierdzą, że pojawienie się nowych chorób odzwierzęcych to nic innego, jak efekt zwiększającego się zapotrzebowania na białko zwierzęce, zmian klimatu i niszczenia natury.

Skandaliczne zachowanie lekarza na oddziale porodowym. Skandaliczne zachowanie lekarza na oddziale porodowym. "Chciałaś dziecko, umiałaś je zrobić, to teraz masz"Czytaj dalej

ONZ apeluje do nas wszystkich

Organizacja Narodów Zjednoczonych wystosowała apel, w którym prosi ludzi o opamiętanie się. Jeżeli tego nie zrobimy, zapłacimy wysoką cenę.

Jak podaje portal Gazeta.pl, raport ONZ poinformował o zatrważających statystykach. Każdego roku blisko 2 miliony osób umiera z powodu chorób endemicznych pochodzenia zwierzęcego. Wąglik, gruźlica bydlęca i wścieklizna to tylko niektóre choroby, które corocznie zabijają ludzi. Najbardziej poszkodowane są społeczności żyjące blisko dzikiej przyrody z powodów gospodarczych.

- W ciągu ostatnich 50 lat produkcja mięsa wzrosła o 260 procent - wyliczono w raporcie ONZ.

Zintensyfikowanie rolnictwa i rozszerzenie jego infrastruktury sprawia, że człowiek zajmuje coraz więcej przestrzeni, którą wcześniej zajmowały dzikie zwierzęta. Wchodząc na terytorium zwierząt, napotykamy niespotykane wcześniej szkodliwe patogeny.

- Tamy, nawadnianie, wielkie gospodarstwa produkcyjne powiązane są z jedną czwartą zakaźnych chorób, nękających ludzi - czytamy w raporcie ONZ.

Jak podaje Gazeta.pl, blisko 60 proc. chorób, które każdego roku atakują ludzi, to choroby odzwierzęce. Co więcej, wśród wszystkich chorób, te odzwierzęce zajmują aż 75 proc.

- W ostatnim stuleciu byliśmy świadkami co najmniej sześciu poważnych epidemii spowodowanych przez wirusy. W ciągu ostatnich dwóch dekad przed epidemią COVID-19, choroby odzwierzęce spowodowały szkody ekonomiczne w wysokości 100 mld dolarów - wyjaśnia Inger Andersen, podsekretarz generalny i dyrektor wykonawczy Programu Ochrony Środowiska ONZ.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Kierowcy są w dużym niebezpieczeństwie. Pojawiły się informacje o rozstawianych pułapkach

Jeżeli chcemy cieszyć się życiem na naszej planecie, musimy według ONZ całkowicie przewartościować swoją codzienność. Ekologia powinna stać się priorytetem przy okazji każdej decyzji, jaką podejmujemy. Najlepiej zacząć od samego siebie. Mówmy głośno o tym, jakiej planety chcemy i czego oczekujemy po osobach decyzyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paraliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoi
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza

Następny artykuł