operacja komplikacje
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 12 Października 2020

Lekarze nic nie zauważyli. Podczas operacji doszło do fatalnego błędu

Operacja, choć była konieczna, nie wiązała się z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Ten przypadek stanowił jednak wyjątkowy ewenement. Po zabiegu chirurgicznym mężczyzna zaczął uskarżać się na nietypowe objawy.

Operacja polegała na usunięciu niezłośliwej zmiany, która znajdowała się w jamie brzusznej pacjenta. Chociaż zabieg pozornie przebiegł zgodnie z planem, u mężczyzny wystąpiły nietypowe powikłania. W ustach 72-latka zaczęła pojawiać się krew. O czym nikt nie miał wówczas pojęcia, przyczyną dolegliwości było znajdujące się w jego organizmie ciało obce.

Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaWracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaCzytaj dalej

Operacja doprowadziła do nieoczekiwanych powikłań

Po operacji zmiany w jamie brzusznej czujność 72-letniego mężczyzny wzmogło wystąpienie nietypowych objawów. Pacjent doświadczał trudności z oddychaniem i przełykaniem, co uniemożliwiało mu spożywanie pokarmów o stałej konsystencji. Gdy zgłosił się do szpitala po poradę medyczną, lekarze zalecili płukanie gardła oraz antybiotyki. Specjaliści nie mieli pojęcia, że w istocie przyczynę problemu stanowi sztuczna szczęka, która utknęła w ciele pacjenta.

Jak podaje portal.abczdrowie.pl, ponieważ zaproponowane przez medyków leczenie nie przynosiło spodziewanych efektów, 72-latek ponownie wybrał się do szpitala - tym razem dokuczały mu objawy wskazujące na zapalenie płuc. Lekarze zlecili prześwietlenie. Dopiero po wykonaniu badania szokująca prawda wyszła na jaw.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Brakuje Ci już maseczek? Od jutra sieciówka będzie je sprzedawać za bezcen
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Osiem dni po operacji okazało się, że w gardle pacjenta tkwi ciało obce o półkolistym kształcie. Ostatecznie lekarze zidentyfikowali przedmiot - przyczyną wszystkich dolegliwości były sztuczne zęby mężczyzny. W trakcie operacji doszło do poważnego błędu, 72-latek nie zdjął sztucznej szczęki przed zabiegiem, przez co w jego trakcie doszło do wysunięcia się protezy z właściwego miejsca.

Rząd zapowiedział zero tolerancji za brak maseczki. Są pierwsze efektyRząd zapowiedział zero tolerancji za brak maseczki. Są pierwsze efektyCzytaj dalej

Mężczyzna potrzebował kolejnego pilnego zabiegu. Choć dochodził do siebie przez kilka kolejnych miesięcy, ostatecznie odzyskał zdrowie. Jego nietypową historię opisano na łamach naukowego czasopisma medycznego “British Medical Journal”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni
  2. Księżyc pod lupą europejskich astronomów. Tak dokładnych badań jeszcze nigdy nie prowadzono
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Policjanci znaleźli w sklepie woreczek, zawartość ich onieśmieliła. Teraz szukają szczęśliwego właściciela
Dr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemDr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykuł