Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione

Szymek Sternik - siepomaga.pl/szymkowe-serce
siepomaga.pl/szymkowe-serce
Autor Natalia Niewczas27.11.2020

Szymek pilnie potrzebuje operacji. Lekarze mówią o jego chorym sercu, że jest jak sito - chłopiec choruje na mnogie VSD (ubytek przegrody międzykomorowej serca). Jedyną nadzieją może być w tym przypadku kosztowny zabieg za granicą, brakuje jednak i pieniędzy i cennego czasu.

  • Dramat małego Szymonka trwa od 2018 roku.
  • Jeszcze jako niemowlak, chłopiec musiał przejść poważną operację serca.
  • Jego ostatnią nadzieją jest zabieg w Genewie, który kosztuje ok. 700 tys. złotych.

Dla tego chłopca kosztowna operacja za granicą może być jedyną nadzieją. Szymek Sternik ma zaledwie dwa lata, a już przeszedł w życiu więcej niż niejeden dorosły. Rodzina zaznała trudów walki z poważną chorobą jeszcze przed narodzinami dziecka.

Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgąOd jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgąCzytaj dalej

Operacja w Genewie może uratować życie małego Szymka

Rodzice Szymka pierwszy raz usłyszeli o konieczności przeprowadzenia ratującej życie operacji jeszcze zanim chłopiec przyszedł na świat. Połówkowe USG wykazało, że serce chłopca nie pracuje właściwie.

Jak podaje portal onet.pl, Szymek przyszedł na świat 15 maja 2018. Jego rodzice wiedzieli, że chłopiec potrzebuje pilnej operacji. Wszystko przez wadę serca, polegającą na zwężeniu cieśni aorty i mnogie ubytki przegrody międzykomorowej serca.

Problemy zdrowotne znacznie wpłynęły na rozwój dziecka, Szymek potrzebował wsparcia specjalnej aparatury, do której pozostawał podłączony aż do uzyskania masy ciała 2 kg. Rodzice nie mogli nawet wziąć syna na ręce.

Już w pierwszych tygodniach swojego życia chłopiec przeszedł poważną operację na otwartym sercu. Wszystko przebiegło wówczas pomyślnie, lecz zabieg okazał się jedynie początkiem niezwykle trudnej drogi do odzyskania zdrowia.

Lekarze dokładnie zbadali maleńkie serduszko dziecka. Analizy nie przyniosły jednak dobrych wiadomości - organ już wtedy był w fatalnym stanie, którego naprostowanie przerosło możliwości medyków. Rodzina Szymka nie zamierzała się jednak poddać.

- Zaczęliśmy szukać pomocy za granicą. Obiecaliśmy sobie, że odnajdziemy ratunek, nawet jeśli miałby czekać na końcu świata - informuje rodzina dziecka.

Bliscy Szymka znaleźli źródło tlącej się nadziei - nie na końcu świata, a w Genewie. Zgodnie z oceną tamtejszych lekarzy Szymek ma jeszcze szansę na odzyskanie zdrowia. Koszty wykonania operacji za granicą to jednak inna sprawa.

Dzisiaj grzeje:
1.Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
2.Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające
3.Rodzina przez 3 dni błagała o przyjazd karetki do chorej 15-latki. Za każdym razem słyszeli odmowę, niestety finał okazał się tragiczny

Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejWydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejCzytaj dalej

- Przeanalizowali wyniki badań Szymka i stwierdzili, że podejmą się operacji. Nasz synek może mieć zdrowe serduszko. Niestety szczęście zaczęło mieszać się z rozpaczą, gdy usłyszeliśmy, że operacja została wyceniona na ponad 700 tys. zł - przekazują bliscy Szymka.

Medycy z Genewy wykazują gotowość przeprowadzenia operacji w styczniu 2021 roku. Do tego czasu rodzina musi uzbierać przyprawiającą o ból głowy kwotę 700 tys. złotych. Ponieważ bliscy chłopca nie są w stanie samodzielnie pokryć wspomnianych kosztów, zwrócili się z gorącym apelem do swoich rodaków. Na stronie siępomaga.pl trwa internetowa zbiórka pieniędzy, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie. Pomóc Szymonowi można tutaj.

Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieRada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

Szymek-1

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  2. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  3. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. "Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny"
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł