Orzechy laskowe: właściwości
unsplash.com/Erol Ahmed
Autor - 5 Czerwca 2020

Orzechy laskowe to prawdziwe bomby witaminowe. Powinny zdecydowanie częściej gościć w naszym menu

Orzechy laskowe są pełne cennych substancji odżywczych. Już niewielka ilość orzechów pozwala na skorzystanie z wielu właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Warto poznać najważniejsze z nich.

Orzechy laskowe należą do jednych z najzdrowszych przekąsek. Pomimo wysokiej kaloryczności, pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Z uwagi na właściwości pielęgnacyjne, coraz częściej można je spotkać w różnych kremach i balsamach do ciała.

Co ciekawe, wiedza na temat zdrowotnych korzyści zdrowotnych ze stosowania orzechów laskowych sięga czasów starożytnych. Dawniej cenione były jako składnik spożywczy, a także jako popularny środek zapachowy.

Afera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyAfera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyCzytaj dalej

Orzechy laskowe to prawdziwa skarbnica witamin

Orzech laskowy to roślina, która lubi gleby żyzne oraz potrzebuje dużo słońca. Pąki orzecha są zdolne do wzrostu nawet w niskich temperaturach, dlatego kwiaty pojawiają się znacznie wcześniej od liści.

Orzechy laskowe, czyli owoce leszczyny, podobnie jak inne orzechy, mają liczne wartości odżywcze i właściwości lecznicze. Powinny się one znaleźć w diecie osób, które cierpią na bezsenność oraz u tych, u których występują problemy z odpornością. Ponadto regularne jedzenie orzechów zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy, zawału serca, a także cukrzycy.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, orzechy laskowe zapobiegają wzrostowi hormonów stresu, poprawiają koncentrację i pamięć oraz pomagają w leczeniu chorób skórnych. Zawarty w orzechach potas reguluje ciśnienie, a witamina E przeciwdziała "sklejaniu się" płytek krwi, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów.

Porcja zaledwie 100 g orzechów wystarczy do zaspokojenia zapotrzebowania na dzienną dawkę witaminy E. Witamina ta ze względu na przeciwdziałanie starzeniu się skóry nazywana jest witaminą młodości.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego

Co ciekawe, zawarty w orzechach laskowych tłuszcz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, by spożywać je w umiarkowanych ilościach.

Kupując orzechy laskowe, należy pamiętać, że najbardziej wartościowe są te w łupinach. Są one naturalną osłoną, która chroni orzechy przed ciepłem, wilgocią oraz światłem.
Jednocześnie powinniśmy unikać łuskanych orzechów sprzedawanych na wagę. Mogą być one stare, zjełczałe i niesmaczne. Nie warto zatem oszczędzać na orzechach laskowych, zwłaszcza że niezależnie od sposobu sprzedaży nie należą one do najtańszych produktów spożywczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków
  2. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

Następny artykuł