Otyłość: najcięższy człowiek na świecie schudł 300 kilogramów
fot. facebook.com
Autor Karol Zaborowski - 4 Grudnia 2019

Schudł ponad 300 kilogramów. Najcięższy człowiek na świecie znów stanął na nogi

Otyłość może prowadzić do wielu chorób ze względu na obciążenie, na jakie narażony jest organizm. Niektórzy ze względu na swoją tuszę wręcz nie mogą normalnie funkcjonować i stają się więźniami w swoich własnych domach.

Otyłość i nadwaga z roku na rok stają się coraz większym problemem na całym świecie. Specjalistów niepokoi szczególnie fakt, że dotyczy on również dzieci, które często w bardzo młodym wieku nabierają niezdrowych nawyków żywieniowych. Niestety z czasem może to u nich doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, które bezpośrednio zagrażają życiu.

Juan Pedro Franco został uznany za najcięższego człowieka na świecie. Przed laty mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi, po którym jego ciało zaczęło nienaturalnie przybierać na wadze. W momencie, gdy Juan rozpoczął swoją walkę o nowe życie, ważył prawie 600 kilogramów. Chcąc wynieść go z domu, ratownicy musieli zdemontować dach budynku i użyć dźwigu, ponieważ mężczyzna nie mieścił się w drzwiach.

Piotr Fronczewski o swoich problemach kardiologicznych. Piotr Fronczewski o swoich problemach kardiologicznych. "Nie wiedziałem, którędy mi serce wyskoczy"Czytaj dalej

Otyłość, jakiej świat jeszcze nie widział

Juan ze względu na swoją wagę nie mógł chodzić, a nawet siedzieć. Gdyby spróbował się podnieść z łóżka, na którym spędził kilka lat, jego kości mogłyby nie wytrzymać tak dużego obciążenia.

Mimo to mężczyzna nie chciał rezygnować i był niezwykle zdeterminowany, aby odmienić swoje życie. Z pomocą lekarzy rozpoczął dietę, terapię psychologiczną, a także przeszedł skomplikowaną operację, bez której jego metamorfoza nie byłaby tak spektakularna.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, w przypadku Juana potrzeba było aż trzech resekcji żołądka, aby mężczyzna w końcu zaczął tracić na wadze. Teraz po trzech latach odkąd rozpoczął swoją walkę, schudł łącznie ponad 300 kilogramów i pierwszy raz od wielu lat może chodzić bez niczyjej pomocy. Jest to dla niego, jak rozpoczęcie zupełnie nowego życia i nawet coś tak dla nas prostego, jak możliwość skorzystania z toalety dla Juana jest prawdziwym przełomem.

Oczywiście przed Juanem jeszcze cała masa pracy, aby jego waga cały czas spadała i konieczne będą kolejne operacje, podczas których lekarze usunął nadmiar jego skóry. Jednak większa swoboda ruchu dała mężczyźnie potężny zastrzyk motywacji do dalszego działania i możliwość rozwijania swojej pasji, którą jest gra na gitarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Eksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączki
  2. Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Nie wolno ich lekceważyć
  3. Wygląd naszej twarzy dużo mówi o zdrowiu. Niektóre zmiany mogą być objawem raka płuc
  4. Leki na cukrzycę zanieczyszczone rakotwórczą substancją. W Polsce zażywają je 2 miliony pacjentów

Następny artykuł