Otyłość: internautka boi się schudnąć
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 27 Grudnia 2019

Otyłość może prowadzić do wielu chorób. Internautka boi się schudnąć, ponieważ jej mąż lubi puszyste kobiety

Otyłość z roku na rok staje się coraz większym problemem i specjaliści ostrzegają, że z nadmiarem zbędnych kilogramów zmaga się coraz więcej młodych osób. Jednak nawet dla niektórych dorosłych mogą być ważniejsze rzeczy niż własne zdrowie, a nawet życie.

Otyłość wpływa nie tylko na nasz wygląd, pewność siebie i samopoczucie, ale prowadzić może do wielu niebezpiecznych chorób takich jak cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. Niestety wielu osobom bardzo ciężko zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i dopiero faktyczne pogorszenie się ich stanu zdrowia, stawia ich przed decyzją przejścia na dietę.

Do redakcji portalu mamadu.pl, zgłosiła się internautka z dosyć nietypowym problemem. Kobieta już teraz zmaga się z powikłaniami wywołanymi otyłością, ale mimo to boi się schudnąć. Wszystko przez jej męża, który lubi pulchniejsze kobiety.

Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”Czytaj dalej

Otyłość coraz bardziej wpływa na jej zdrowie

Internautka ma obecnie BMI na poziomie 42 i już teraz zmaga się z cukrzycą, nadciśnieniem oraz bardzo silnymi bólami kręgosłupa. Jej zdrowie coraz bardziej podupada, a wszystko właśnie przez nadmiar kilogramów.

- Gdyby nie zdrowie to byłoby mi tak dobrze, ale choruję coraz bardziej i wiem, że muszę coś z tym zrobić i nie to jest moim problemem. Martwię się, co będzie później, co jak już schudnę, jak będę wyglądała - czytamy.

Okazuje się, że największy problem dla Magdy (imię zostało zmienione) tkwi w tym, że jej mąż, który poznał ją, kiedy miała już nadwagę, lubi okrąglejsze kobiety. Internautka twierdzi, że szczupłe panie w ogóle go nie interesują i obawia się, że gdy schudnie, przestanie być pociągająca dla partnera.

- Bardzo się kochamy, On uwielbia mnie właśnie taką, okrągłą z nadwagą, taką mnie poznał, taką pokochał i taki Jego gust... Zawsze patrzy za krągłymi kobietami, szczupłe Go nigdy nie interesowały - pisze w swoim liście Magda.

Co ciekawe, jej mąż zadeklarował się, że nadal będzie ją kochał, nawet jak schudnie i teraz najważniejsze jest, aby Magda zadbała o swoje zdrowie. Mimo to kobieta nadal ma obawy przed przejściem na dietę i zmianami w swoim życiu.

- Moje cudowne życie, wspaniały mąż i dzieci, moje zaje...iście udane życie seksualne... I wszystko to legnie w gruzach, bo muszę schudnąć. Czuję się okradana... Mimo iż mąż mówi mi, że damy radę, że muszę zrobić to dla siebie i że jemu też ciężko patrzyć jak cierpię z bólu i chce bym schudła, mówi, że będzie kochać itd - dodaje.

Mimo wszystko Magda raczej nie będzie miała większego wyboru, ponieważ jeżeli nie zacznie kontrolować swojej masy ciała, to jej zdrowie będzie jeszcze w gorszym stanie, a to może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
  2. Emeryci mogą odetchnąć z ulgą. Podjęto decyzję w sprawie świadczeń na 2020
  3. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  4. Lekarze musieli amputować rękę. Wszystko przez zanieczyszczone sushi
  5. Najczęstszy błąd rodziców podczas Wigilii. 3-latka pilnie trafiła do szpitala na SOR
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Następny artykuł