Od 7 lat nie opuszczał swojego mieszkania. Mężczyzna potrzebował pomocy strażaków w ewakuacji

otyłość uniemożliwia normalne życie
pixabay krzysztofniewolny
Autor Klaudia Gaicka29.07.2020

Otyłość sprawiła, że 300-kilogramowy mężczyzna nie mógł o własnych siłach wejść do karetki. Aby wydobyć go z mieszkania, straż pożarna musiała użyć dźwigu z platformą. Okazało się, że otyły mężczyzna od 7 lat w ogóle nie wychodził ze swojego mieszkania w Świnoujściu.

Otyłość prowadzi do wielu innych niebezpiecznych schorzeń, które wraz z rozwojem choroby coraz bardziej zagrażają pacjentom. Mowa tu między innymi o cukrzycy i innych chorobach przewlekłych, na które są narażone osoby z dużą ilością nadprogramowych kilogramów. Z roku na rok problem dotyczy coraz większej liczby osób na całym świecie, również w Polsce. Niestety z każdym rokiem zwiększa się odsetek osób z nadwagą i otyłych w naszym kraju.

Otyłość wpływa zarówno na nasz wygląd, pewność siebie i samopoczucie, jak i zdrowie całego organizmu. Nieleczona może doprowadzić do wielu niebezpiecznych chorób, które zagrażają życiu pacjenta. Mowa między innymi o cukrzycy, czy nadciśnieniu tętniczym. Niestety pomimo głosów ekspertów, wielu osobom bardzo ciężko zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe.

IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Szczególnie niebezpiecznie może być dziś w 3 województwachIMGW wydało pilne ostrzeżenie. Szczególnie niebezpiecznie może być dziś w 3 województwachCzytaj dalej

Otyłość uniemożliwiła mężczyźnie standardową podróż do szpitala

Otyłość z każdym rokiem staje się coraz większym problemem. Lekarzy szczególnie niepokoi fakt, że nadmiar zbędnych kilogramów pojawia się również u dzieci, a to w przyszłości może prowadzić u nich do poważnych problemów ze zdrowiem i funkcjonowaniem. Doświadczył tego pewien mieszkaniec Świnoujścia (woj. Zachodniopomorskie), który waży aż 300 kg.

Jak podaje portal Polsatnews.pl, akcja ratownicza mężczyzny odbyła się w poniedziałek. Do pomocy zaangażowani zostali nie tylko ratownicy medyczni, ale i strażacy. Mężczyzna od 7 lat nie opuszczał mieszkania, jednak tego feralnego dnia potrzebował profesjonalnej pomocy medycznej.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 7, dotyczyło 47-letniego mężczyzny, który miał problemy krążeniowo-oddechowe. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala, jednakże było to utrudnione ze względu na znaczną wagę pacjenta - powiedziała portalowi Swionujscie.pl Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe

Przez wzgląd na wagę pacjenta konieczne okazało się użycie dźwigu z platformą oraz wycięcie okna i drzwi od balkonu. Pod oknem na mężczyznę czekała karetka.

- W trakcie działań straży pożarnej ratownicy medyczni monitorowali stan pacjenta i wykonywali niezbędne medyczne czynności ratunkowe. Na miejsce wysłano także dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w specjalnej karetce bariatrycznej, jednakże ostatecznie podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala pojazdem straży pożarnej - wyjaśniła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zaplecza;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł