Pacjenci zarażeni podczas operacji
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 9 Grudnia 2019

Szpital w Lublinie wstrzymał zabiegi usuniecia zaćmy. 5 pacjentów zostało zakażonych podczas operacji

Pacjenci jednego z lubelskich szpitali zostali zakażeni podczas zabiegu usunięcia zaćmy. Władze szpitala zadecydowały o wstrzymaniu pozostałych zaplanowanych zabiegów do czasu znalezienia źródła infekcji.

Pacjenci, oddając się w ręce lekarza, obdarzają go nie lada zaufaniem. Jednocześnie mają nadzieję, że po zakończeniu leczenia ich stan zdrowia polepszy się, jednak nie zawsze udaje się osiągnąć taki efekt. W przypadku 5 pacjentów z Lublina doszło do zakażenia podczas zabiegu operacyjnego.

Wszyscy pacjenci byli operowani tego samego dnia w szpitalu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Cała piątka musiała przejść zabieg witrektomii, ponieważ groziła im trwała utrata wzroku. Zabieg ten polega na usunięciu ciała szklistego z gałki ocznej i zastąpienie go olejem syntetycznym. Niestety podczas operacji coś poszło nie tak.

Nowa metoda leczenia nowotworów dostepna już w Polsce. Pierwsi pacjenci rozpoczęli terapięNowa metoda leczenia nowotworów dostepna już w Polsce. Pierwsi pacjenci rozpoczęli terapięCzytaj dalej

Pacjenci zakażeni gronkowcem

Tego dnia łącznie zabiegowi poddano 9 osób, ale objawy zakażenia gronkowcem pojawiły się u 5. Mimo to chorzy zostali przeniesieni do innej placówki celem kontynuowania leczenia. Chorych przetransportowano do lubelskiej Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Szpitala Klinicznego nr 1.

Tam zostali poddani leczeniu przeciwko gronkowcowi. Jak podaje portal medonet.pl, władze szpitala im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie nie wiedzą, co dokładnie było przyczyną zakażenia u pacjentów. Z tego też względu wstrzymano wszelkie inne zabiegi planowane w tej placówce.

Jak donosi portal medonet.pl, w szpitalu pojawił się już sanepid, który powinien wyjaśnić całą sytuację i nie dopuścić do tego, aby się powtórzyła. Miejmy nadzieję, że infekcja nie pojawi się u innych pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera
  2. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  3. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  4. Seler naciowy praktycznie nie ma kalorii. Jego regularne jedzenie pomaga w profilaktyce wielu chorób
  5. Śmierć pupila może bardziej boleć niż odejśćie bliskiej osoby. Właściciele tłumaczą dlaczego
  6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

Następny artykuł