Okradała pacjentów szpitala. 27-latka usłyszała zarzuty

Pacjenci byli okradani
unsplash.com/Daan Stevens
Autor Barbara Bujar01.12.2020

Okradziono pacjentów szpitala w Gdańsku. Policja zatrzymała już podejrzaną. To 27-letnia kobieta współpracująca z placówką. Mieszkanka Gdyni usłyszała już pierwsze zarzuty. Za kradzież i włamanie grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież osobistych rzeczy zgłosili pacjenci jednego z gdańskich szpitali. Sprawą natychmiast zainteresowała się miejscowa policja. Funkcjonariusze zatrzymali już podejrzaną. Przy kobiecie znaleziono skradzione przedmioty.

EKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczEKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczCzytaj dalej

Okradała pacjentów, teraz grozi jej 10 lat więzienia

Jak donosi serwis internetowy RMF 24, w gdańskiej placówce medycznej dochodziło do regularnych kradzieży. Policja po raz pierwszy została powiadomiona o incydencie kilka miesięcy temu. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, pacjentom ginęły cenne i osobiste przedmioty.

- Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusze odebrali kilka miesięcy temu. Łupem sprawcy padały rzeczy osobiste pacjentów, którzy przebywali w szpitalu. Były to m.in. telefony komórkowe, tablet, karty płatnicze, pieniądze, dokumenty oraz rzeczy osobiste – mówił Chrzanowski cytowany przez RMF 24.

W związku z powtarzającymi się kradzieżami gdańscy policjanci rozpoczęli śledztwo. W placówce przesłuchano pacjentów i personel oraz sprawdzono nagrania z monitoringu. Dzięki zebranemu materiałowi mundurowi wpadli na trop 27-latki z Gdyni.

Sprawa zaczęła się wyjaśniać także w momencie, w którym osoba odpowiedzialna za kradzieże zaczęła używać kart płatniczych pacjentów. Łącząc to z zebranymi wcześniej dowodami, policja była niemal pewna, że za przestępstwo odpowiada podejrzana 27-latka.

- Dzięki analizom zabezpieczonych monitoringów także tych z bankomatów oraz współpracy z ochroną szpitala funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. To 27-letnia mieszkanka Gdyni, zatrudniona w jeden z firm świadczących usługi dla szpitala - powiedział Chrzanowski.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze sprawdzili szafkę i mieszkanie 27-latki. Okazało się, że w obu miejscach znajdowały się przedmioty należące do pacjentów gdańskiej placówki medycznej. Współpracując ze szpitalem, kobieta miała wiele okazji do tego, by przywłaszczyć sobie czyjeś rzeczy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Obgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuObgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuCzytaj dalej

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że do zatrzymania oskarżonej doszło pod koniec minionego tygodnia. Kobieta usłyszała 12 zarzutów.

27-letnia mieszkanka Gdyni odpowie między innymi za kradzież cennych przedmiotów oraz wypłacenie kilku tysięcy złotych ze skradzionej karty bankomatowej, które zostało uznane za włamanie. Grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Apel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieApel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł