Zapowiedziano poważne zmiany. Dotkną pacjentów chorych na COVID-19

pacjent z COVID-19
unsplash.com/Martha Dominguez de Gouveia
Autor Natalia Niewczas06.10.2020

Pacjent powinien otrzymać w szpitalu pomoc. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce służba zdrowia została wystawiona na ciężką próbę, a los osób chorych na COVID-19 pozostawał niepewny; media donosiły o przypadkach wożenia pacjentów między szpitalami. Podobnym sytuacjom ma zapobiegać nowy plan Ministerstwa Zdrowia.

Pacjent zakażony koronawirusem może potrzebować pilnej hospitalizacji - gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie, nie ma czasu na szukanie dodatkowego łóżka. Resort zdrowia zapowiada, że już niebawem podejmie konkretne działania mające na celu między innymi zapewnienie chorym na COVID-19 dodatkowego miejsca w szpitalach. O nadchodzących zmianach w opiece szpitalnej dla osób zakażonych koronawirusem opowiedział przedstawiciel ministerstwa.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocCzytaj dalej


Pacjent z COVID-19 wymaga odpowiedniej opieki


Lekarze walczą o życie każdego pacjenta - chorzy na COVID-19 nie stanowią w tym przypadku wyjątku. By podjąć ten trud, personel medyczny musi być jednak odpowiednio przygotowany na przyjęcie chorego w szpitalu. Ponieważ liczba zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie wzrosła, Ministerstwo Zdrowia postanowiło podjąć dodatkowe działania. Jak przekazał rzecznik resortu, wszystko po to, by uprzedzić możliwe wydarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków mają działać inaczej
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła


- W najbliższych dniach minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi plan zmian w zakresie opieki szpitalnej nad pacjentem z COVID-19, obejmujący m.in. zwiększenie liczby miejsc w szpitalach i koordynację opieki. Ważną kwestią jest też stworzenie większego buforu łóżek pod kątem możliwego wzrostu liczby osób hospitalizowanych. Działamy tu, uprzedzając wydarzenia - zaznacza Wojciech Andrusiewicz.

Jak podaje portal rmf24.pl, Wojciech Andrusiewicz jest zdania, że każdy pacjent już w momencie wezwania pogotowia ratunkowego powinien wiedzieć, do którego szpitala trafi. Doświadczenia z ostatnich dni pokazały, jak ważna jest bowiem sama koordynacja opieki nad pacjentem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów
  2. Kuriozalne sceny na wizji podczas programu "Jeden z dziesięciu". Odcinek, który przejdzie do historii?
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Klienci Biedronki, uważajcie, ujawniono ogromne oszustwo. Szkody mogą być nieodwracalne, zwłaszcza dla osób starszych

Następny artykuł