Pacjent otrzymał do jedzenia spleśniały chleb
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 16 Stycznia 2020

Pacjent dostał na śniadanie spleśniały chleb. Jakoś posiłków w polskich szpitalach przechodzi już wszelkie granice [FOTO]

Pacjent, który przebywa w szpitalu powinien otrzymywać pełnowartościowe posiłki, aby móc jak najszybciej wrócić do zdrowia. Niestety te serwowane w polskich szpitalach często wołają o pomstę do nieba i nie mają nic wspólnego ze zdrową dietą.

Pacjent w szpitalu powinien mieć zapewnioną nie tylko odpowiednią opiekę medyczną, ale również komfort samego pobytu w placówce. Niestety wiele szpitali wciąż korzysta ze sprzętu, który pamięta jeszcze poprzedni wiek, a jakość serwowanych tam posiłków przeszła do historii i stała się wręcz wizytówką niejednej placówki medycznej.

Niestety widok kromki chleba i kilku plastrów obślizgłej i szarej wędliny na talerzu chorego to nic nowego. Choć brzmi to, jak kiepski żart, to jest to rzeczywistość dla tysięcy chorych, którzy na takiej diecie mają przecież wracać do zdrowia. Jednak jako pokazał pan Janusz, nawet taki posiłek jest lepszy od tego, co zostało mu podane.

Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikaćKolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikaćCzytaj dalej

Pacjent karmiony spleśniałych chlebem

Pan Janusz trafił do szpitala nr 3 w Tarnowskich Górach, po zaledwie kilku dniach od opuszczenia tej placówki. Mężczyzna zgłosił się na SOR z powodu bardzo silnych bólów brzucha. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że pojawiło się u niego zapalenie jelit wywołane przez bakterię Clostridium difficile. Co więcej, chory zaraził się nią podczas swojej poprzedniej wizyty w szpitalu.

Kiedy już wydawało się, że gorzej być nie może, pan Janusz dostał na śniadanie w szpitalu właśnie dwie kromki chleba tostowego, kilka plastrów wędliny, która raczej nie była najlepszej jakości i kawałek masła. Niby szpitalny standard, który mało kogo już dziwi, ale tym razem okazało się, że chleb podany pacjentowi jest częściowo zamrożony. Co więcej, jest na nim widoczna gołym okiem zielona pleśń.

- Tak wspaniale karmią w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach, na śniadanie zapleśniały chleb dla chorego z problemami jelit. A może złodzieje podnieście jeszcze ZUS, a chorych trujcie w szpitalach. Skandal - napisał pan Janusz na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Szpital szybko odniósł się do całej sprawy, informując, że rozpocznie postępowanie w celu wyjaśnienia sytuacji. Co więcej, zaznaczono, że posiłki podawane w placówce są zapewniane przez zewnętrzną firmę cateringową. Jednocześnie zapewniono, że pacjent jest pod najlepszą opieką i jest mu zapewniony odpowiedni standard, aby mógł czuć się komfortowo.

- Trudno to zdjęcie skomentować, wiedząc, ile wysiłku wkładamy, aby wyprowadzić pana z dużych kłopotów zdrowotnych. Za proces leczenia i komfort pobytu pana na oddziale odpowiadam ja jako ordynator i pragnę pana zapewnić, że jest pan leczony według obowiązujących standardów z zastosowaniem odpowiedniej terapii farmakologicznej, na którą nie oszczędzamy naszych kosztów, a mając na uwadze pana komfort i standardy leczenia, zapewniliśmy panu jednoosobową salę z łazienką - przekazała pani ordynator cytowana przez portal popularne.pl.

spleśniały chleb

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł