pacjent z COVID-19
fot. https://unsplash.com/Isaac Quesada
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Pacjent wyszedł tylko do toalety. Kilka dni później znaleziono jego ciało, co się stało?

Ten pacjent miał opuścić szpitalną salę jedynie na krótką chwilę. Niestety mężczyzna już nigdy do niej nie wrócił. Jak podają media, z zaistniałą sytuacją ma pewien związek pandemia koronawirusa.

Chory na COVID-19 pacjent już nigdy nie wrócił do swojego szpitalnego łóżka po tym, jak opuścił je, by skorzystać z toalety. Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione dopiero kilka dni później. Do zdarzenia doszło w jednym z państw w Europie, gdzie epidemia znów niebezpiecznie przybiera na sile.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Zakażony koronawirusem pacjent zmarł w szpitalnej toalecie

90-letni pacjent ze zdiagnozowanym zakażeniem COVID-19 trafił do szpitala Vall d'Hebron w Barcelonie, jest to jedna z największych placówek medycznych w mieście. Chory opuścił salę, by skorzystać z ubikacji. Jego zwłoki leżały w pomieszczeniu przez kilka następnych dni. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina seniora.

Według doniesień portalu polsatnews.pl o zaistniałej sytuacji w czwartek 15 października informowała między innymi hiszpańska stacja radiowa Cadena Ser. Poszukiwania pacjenta rozpoczęły się dopiero po tym, jak rodzina zgłosiła jego zaginięcie, do akcji włączyła się wówczas lokalna policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 90-letni pacjent zmarł z przyczyn naturalnych. Na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok śledczy wywnioskowali, że ciało mężczyzny musiało leżeć w toalecie przez co najmniej dwa dni. Bez odpowiedzi wciąż pozostaje pytanie, jak doszło do tego, że przez tak długi czas żaden z pracowników placówki nie zgłosił zaginięcia pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

Władze szpitala Vall d'Hebron zamierzają wszcząć wewnętrzne dochodzenie - jego celem będzie ustalenie dokładnych okoliczności zgonu pacjenta. Kierownictwo placówki medycznej zdążyło udzielić już pewnych informacji dotyczących tej sprawy - jak podkreślają, zdarzenie wynika z chaosu panującego w katalońskiej służbie zdrowia. Medycy od wtorku prowadzą bowiem strajk, żądają poprawy warunków pracy.

Dodatkowy problem stanowi dla medyków przyrost liczby zakażonych koronawirusem pacjentów. Między środą a czwartkiem w Katalonii potwierdzono 2200 kolejnych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym samym czasie zmarło 26 osób. Lokalne szpitale przekazują, że liczba pacjentów przyjmowanych na izbie przyjęć i oddziałach intensywnej terapii znacząco wzrosła.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
  2. Pouczyć za brak maseczki mogą, ale mandatu już nie powinieneś od nich otrzymać. Jest kruczek prawny
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków

Następny artykuł