Pacjent uciekł ze szpitala, aby zrobić zakupy. Zdradził go jeden szczegół

Pacjent uciekł ze szpitała, żeby zrobić zakupy
pixabay.com/jarmoluk
Autor Barbara Bujar17.11.2020

Pacjent szpitala w Kędzierzynie-Koźlu postanowił zrobić zakupy. Nic nikomu nie mówiąc, wyszedł z oddziału i udał się do pobliskiego marketu. Jego osoba od razu wzbudziła podejrzenia pracowników. Gdy sprzedawcy zobaczyli na ręce mężczyzny bandaż i wenflon, od razu powiadomili policję. 43-latek był zakażony koronawirusem. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Do niecodziennej sytuacji z udziałem zakażonego pacjenta doszło niedawno w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informują Onet i Nowa Trybuna Opolska, 43-letni mężczyzna w trakcie pobytu w szpitalu postanowił opuścić budynek i zrobić zakupy w pobliskim sklepie. Nie przejmował się tym, że potwierdzono u niego COVID-19.

Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoPrzypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoCzytaj dalej

Zakażony pacjent poszedł na zakupy. Grozi mu do 8 lat więzienia

43-letni pacjent poszedł do Biedronki. Od wejścia przyciągnął jednak zainteresowanie personelu. Co chwilę przyglądał mu się także któryś z klientów. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego mężczyzna chodzi z wenflonem i bandażem na ręce. Zaczęli podejrzewać, że jest pacjentem lokalnego szpitala.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu mieści się niedaleko sklepu Biedronka. Mieszkańcy wiedzą, że przebywają w nim pacjenci zakażeni koronawirusem. W związku z tym sprzedawcy nie zamierzali czekać i od razu zadzwonili na policję. Poinformowali funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach.

Chwilę później służby były już na miejscu. Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz klientów i pracowników sklepu – 43-letni pacjent miał COVID-19. W związku z tym oprócz radiowozu policyjnego przed wejściem do marketu stanęła także karetka pogotowia.

Ratownicy wyposażeni w odpowiedni sprzęt, w tym kombinezony ochronne, przetransportowali pacjenta z powrotem do szpitala. Jego sprawą zajęli się także funkcjonariusze policji. Zgodnie z art. 165 Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

- Ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze. Jej wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Okazuje się, że w Kędzierzynie-Koźlu już wcześniej doszło do podobnej sytuacji. W marcu z izby przyjęć miał wyjść pacjent, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem. Mężczyzna postanowił jednak nie czekać na wynik w szpitalu i wrócił do domu. Na szczęście w jego przypadku testy nie potwierdziły infekcji.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu choroby
2.MZ przekazało ważne informacje dot. teleporad. Wiele osób nie wiedziało o zmianie
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważoneGdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważoneCzytaj dalej

Pamiętajmy, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest poważna. Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się z człowieka na człowieka, dlatego podczas choroby ważne jest bezwzględne przestrzeganie kwarantanny i stosowanie się do zaleceń lekarzy.

W poniedziałek 16 listopada Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 20 816 nowych przypadków zakażenia. W ciągu jednej doby zmarło także 16 osób z COVID-19 i 127 osób z COVID-19 oraz schorzeniami współistniejącymi.

Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. Za polską granicą problemy napotkają nawet turyści
  2. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów
  7. Kościoły zostały zamknięte, nabożeństwa wstrzymane do połowy grudnia. Czy Polska pójdzie w ślady Francji i Austrii?

Następny artykuł