Pacjent: pierwsza osoba, u której potwierdzono koronawirusa w Polsce, jest już zdrowa
pixabay_1662222
Autor Damian Witoń - 18 Marca 2020

Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy

Pacjent zero wyjdzie dziś ze szpitala. Mężczyzna, u którego jako pierwszej osoby w naszym kraju wykryto wirusa SARS-CoV-2, jest już całkowicie zdrowy. Wspaniałą wiadomością podzielił się szpital, w którym go leczono.

Pacjent zero, czyli osoba, u której jako pierwszej wykryto koronawirusa w naszym kraju, wyjdzie dziś ze szpitala. Oficjalnej informacji na ten temat udzielił Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. To właśnie w tej placówce leczył się chory mężczyzna.

Grupa krwi może zwiększać podatność na koronawirusa. Ciekawe spostrzeżenie chińskich badaczyGrupa krwi może zwiększać podatność na koronawirusa. Ciekawe spostrzeżenie chińskich badaczyCzytaj dalej

Pacjent zero jest już zdrowy. Dziś wraca do domu

Zielonogórski szpital wydał wczoraj za pomocą mediów społecznościowych komunikat na temat stanu zdrowia mężczyzny, który był pierwszą osobą w Polsce, u której wykryto wirusa SARS-CoV-2. Wieści są bardzo dobre.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.

Przypomnijmy - pacjent "zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!! - przeczytamy na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego

Pacjentem zero był mężczyzna, który przyjechał do Polski autokarem z Niemiec. Jak podaje portal zdrowie.dziennik.pl, wszystkie osoby, które mogły mieć z nim kontakt, poddane zostały później kwarantannie. Oddział, na którym przebywał chory, na czas jego pobytu został wyłączony z planowej pracy. O jego sytuacji dowiedzieliśmy się 4 marca, kiedy Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w naszym kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Piąta ofiara śmiertelna w Polsce. Liczba zarażonych stale rośnie

2. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne

Obecnie mówi się już o 246 osobach zarażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W rzeczywistości ta liczba może być jednak większa, gdyż podana wyżej statystyka dotyczy jedynie przypadków oficjalnie potwierdzonych. Koronawirus przyczynił się do śmierci 5 osób na terenie naszego kraju, w którym od ostatniej soboty obowiązuje stan epidemiczny. W praktyce oznacza to wprowadzenie mnóstwa ograniczeń na życie codzienne. Większość szkół została okresowo zamknięta, pracownicy, którzy mają taką możliwość, wykonują swoje obowiązki zdalnie w zaciszu swoich domów, a na granicy przeprowadzane są kontrole sanitarne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Następny artykuł